fotograf 101 resim temel alarak

Eger profesyonel bir foto muhabiri degildir Çünkü size çarpici fotograf çekmek anlamina gelmez. Herkes olaganüstü görüntülere yaz tatili resimleri dönecek temel teknikler ögrenebilirsiniz.

nesneye odaklanmak
Lütfen fotograf konusu en önemli parçasi olan resim-bir kisi ya da sahne muhtesem bir parçasi olabilir. Eger izleyicinin gözleri odaklanmak istediginiz budur ve bazi basit teknikleri ile yapabilirsiniz.

Yogun bir ya da rahatsiz edici arka plan konu dikkatini uzak çekecek. Bir resim çektiginizde, tüm vizör bakmak ve konu sadece. Birinin bas veya arka planda devam rahatsiz edici bir sey büyüyen bir agaç yoktur emin olun. Bir düz arka plan konu göstermek egilimindedir.

Konuyu odak oldugundan emin olun. Konuyu Resminizin merkezinde degil, bu özellikle önemlidir. Ne olursa olsun gelin ve tiklayin kameralar odak vizörün merkezinde yer almaktadir. Konuyu kapali bir yana ise, bu konuda merkez disi bu yüzden kamera yeniden konumlandirmak sonra konu üzerine odaklamayi kilitlemek gerekir. Fotograf makinenizin sahipleri odagi kilitlemek ögrenmek için kullanim kilavuzuna bakin.

isik göz önünde
Isik bir fotografin ikinci en önemli yönüdür. Fotografçi dogal isik veya flash-tipi, miktari ve isik kaynaginin konumu her zaman düsünülmelidir. Kullanir olsun Farkli aydinlatma bir fotografin tüm görünümünü degistirebilirsiniz.

Parlak günes yüzünde derin gölgeler olusturmak ve kirisikliklar, yara izleri ve lekeleri yogunlastirmak olabilir. Günesli günlerde fotograf çekerken, bu kisinin yüzünü aydinlatmak ve çirkin gölgeler azaltmak için flas kullanmak iyi bir fikirdir.

Bulutlu günlerde sik sik bir flash ve diger yapay isik kaynaklarinin kullanmadan hos sonuçlar saglar. Eger bir flash kullanirsaniz eger varsa, kameranin dolgu-flas modu deneyin. Flas konu görünümünü hafifletmek ve öne çikmasini saglayacaktir.

Flas kullanirken, konu flasin araliginda oldugundan emin olun. En kameralar ilâ 15 feet bir dizi var. Fotograf makinesinin flasi dizi özelliklerini için kullanici kilavuzuna bakin. Güvenli olmasi için, daha fazla 10 metre uzakta Hedefinize pozisyon yok.

Bu konuyla ilgili isik konumlandirma sevmiyorum, her zaman konu veya kendiniz tasiyabilirsiniz unutmayin. Isik resmin gelistirmek yerine ondan almaya çalisir kadar farkli açilardan deneyin.

görevini de
Konu fotografinizi en önemli yönü, ama her zaman fotografin merkezinde olmak zorunda degildir. Bazen bir tarafi ya da diger konu kaydirarak sadece resme dramatik efektler ekleyebilirsiniz. Resimlerinizi ile oynayin ve nasil yeniden konumlandirma kamera biraz görüntüyü degistirebilir bakin.

Yakin bir kisinin resmini alarak kisinin mesafe ise tamamen farkli bir yapiya sahip olabilir. Bazen kisilerin gözlerine veya ifade bütün hikayeyi söyleyebilirim. Insanlarin, evcil hayvan ya da çiçek olup olmadigini, yakin Hedefinize ulasmak için korkmayin. Bir baska ipucu-olsun konunun seviyesine kadar. Bu fotograf çocuklara asagi bükme anlamina gelir. Bu fotograflarinizi daha yakisikli yapacaktir.

Bazen bir dikey resim çekmek için yan kamera devrilme fotografin kalitesini artirabilir. Uzun konular yatay bir çerçeve çok daha iyi bir dikey çerçeve doldurabilirsiniz.

Samimi fotograflari eglenceli resim yapmak, ama bazen, sizin konularda dogrudan sahne ekleyebilir ve yerleri seçmek için Tamam. Sapka, büyük dondurma külahlari ya da grup animasyonlu yüzleri ile ayni yöne bakacak olan bir resme kisilik ekleyebilirsiniz.

temel hatirliyorum
Çok nadir fotograf firsatlari temellerini unutarak bungled edilir. Bir fotograf çekmeden ve Gece çekim yaparken tripod kullanmak iyi bir fikir iken kamera tasimak için degil unutmayin. Objektif kapagi kapali oldugundan emin olun, objektif temiz ve parmaklarinizi uzak objektif gelmektedir. Buna ek olarak, ekstra pil ve hafiza karti veya film tasimak için iyi bir fikirdir.

referanslar

Kodak, (n.d.). Mükemmel fotograflar için en iyi 10 ipucu. Www.kodak.com/eknec/PageQuerier.jhtml?pq-path=2/3/38&pq-locale=en_US: Büyük Resimler Web sitesi Talking gelen 5 Nisan 2006, erisilmistir.