ev fotografçi zaman gerçekten gerekli bir üçayak

Ortalama ev fotografçi bir nokta ve ates dijital fotograf makinesi sahibi. Bu cihazlar harika görüntüler ve birçok hatta kullanici gerçek manuel kontroller ile ugrasmadan otomatik pozlama ve deklansör hizi ayarlari yapmak için uygun bir sahne modunu seçmek için izin yakalama yetenegine sahiptir. Bazi çekim durumlarda ise, kamera ayarlarini, aksi takdirde otomatik veya, büyük bir çekim için gerekli olan tek sey olmayabilir.
Birçok durumda sabit bir kamera deklansör hizi ayarlanir veya küçük hareketleri vurgulanabilir, özellikle gereklidir. Basitçe söylemek gerekirse, bir kamera tripod ortalama kullanici karsilasabileceginiz özel durumlarda bir zorunluluk daha fazla olur.

1. gece çekimleri

Alacakaranlikta veya gece çekim yaparken, mevcut dogal aydinlatma açikça azalir. Bir flash son derece yelpazesini sinirlidir ve genellikle bu tür durumlarda kullanmak için iyi bir araç degildir. Lensin içine daha fazla isik almak için, kamera pozlama ve Gece ayara belki deklansör hizi olacaktir. Daha yavas bir deklansör hizi ile istenmeyen bulaniklik neden daha kamera titremesinin tanitilmasi riskini gelir. Gece Ayari ayarlanmis bir kamera ile çekilen çekimleri sirasinda bir tripod kullanarak yanlislikla kamera hareketi azaltir ve görüntü kalitesini artirir.

2. çekim kadar yakin

Sadece birkaç metre içinde fotograf nesneler, böcek veya diger ögeleri isteyenler için, bulaniklik riski de artar. Aksi algilanamaz olabilir küçük hareketleri çikan görüntü çok daha belirgin hale gelir. Yine, bir tripod kullanarak sabit kalmasi mümkün oldugu kadar bakimi da arka planda konu ve ögeleri saglamak için alinmasi gereken ragmen kameranin istenmeyen hareketini azaltmaya yardimci olabilir.

3. kendi portreleri

Birçok nokta ve ates dijital kameralar kullanici bunlari çekim kendilerini dahil etmek izin vermek için zamanlayici ayarlamanizi saglar. Bu büyük bir özelliktir ama kesinlikle dinlenmek için kamera için bir seviyede ve sabit bir yüzeye alma kaliteli görüntü için önemlidir. Yine, bir sehpa kullanilmasi en iyi bahistir. Kenara istikrar ve düz bir yüzeye gelen, bir tripod ayarlanabilir ayaklar ve daha fazla hareket bu çerçeveleme çekim için idealdir saglamak için izin veren bir bas sunuyor.

4. eylem çekim

Tüm eylem çekim tripod gerektirir ama kullanici hareketi ile kaydirmak isterse kesinlikle görev çok daha kolay yapar. Tripod olmadan kaydirma kesinlikle mümkündür ancak bazi pratik gerektirir. Kameralar, fotograf makineleri çok daha fazla, böyle durumlarda bir üçayak kullanimi yarar.

5. genislemeler

Birçok çekim baslangiçta iyi görünebilir ama zaman genislemis herhangi bir kusurlari vurgulanabilir. Bu kesinlikle herhangi bir bulaniklik ile geçerlidir. Bir 4×6 baski algilanamaz ya da küçük ya bir 8×10 genisleme önemli bir kusur olabilir nedir.

Ana Sayfa fotografçilar mükemmel dijital fotograf makinesi olabilir ama bir tripod genellikle arkadas ve aile begeni çeken net, çarpici görüntüler içine vasat resimleri döner bir araçtir.