eski fotograflar hayata geri getirdi

Yani bu eski fotograf, ya da çok eski fotograf var ve sizin için degerlidir. Yirtilmis,, bunu bir hediye olarak Teyze Norah bir kopyasini vermek için çok iyi olurdu ama rengi soluk veya degistigini düsünüyorduk üzerine karalanmis ve yasla birlikte gelistirmek olmayacaktir. Peki ne yapmaliyim? Photoshop ® gibi bir program kullanarak bilgisayarda uzmanlik iyi düzeyde bir tomurcuklanma fotografçi iseniz, o zaman eski fotograf restorasyon teknikleri yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

Bu becerileri yok ise, o zaman fotograf hiç geri eger, gerçekten kullanmak veya gerekir hangi araçlari bilmek zordur. Saat yüzü hasar görmüsse, ya da tamamen kayip bir portre geri yüklemeye çalistiginiz bosa olabilir. Yani, profesyonel bir restoratör kullanmanin alternatif bakmak ve eski fotograflarin restoratör kullanmak için gidiyor asamalari düsünelim.

Ortak bir soru “geri yükleme islemi orijinal zarar gelir?” Eski fotograflar Tamir orijinal yine de zarar görür anlamina gelmez edilir. Restoratör dogru renkler vermek için tarayici ve PC kalibre olan resminizi tarar. (PC’nizde bir fotograf görüntülüyorsaniz, neredeyse kesinlikle restoratör PC’de görüntü gibi olmayacaktir. Ayni sekilde yapay isikta veya tungsten lambasi altinda görüntüleme farkli sonuçlar verecektir.) Restorasyon asamasinda tarayici baslar. Lütfen fotograf (dijital) olarak taranir ve bilgisayarda degil sonra onlar hangi adimlari, aldiklari gereken kendi deneyimlerine dayanarak biliyorum ki, fotograf restoratör analiz eder. Dijital fotograf restorasyon Bir bilgisayar ekraninda büyütülmüs görüntü bakarsaniz gördügünüz küçük kare lekeler olan piksellerin degistirmedir. Her piksel sadece tek bir renk temsil, ama onlar mümin gözlerini aptal kitle bakildiginda bir sürekli tonlu görüntü görüyoruz. Örnegin, yogun siyah piksel ve beyaz piksel karisimi bir gri görüntü görüyoruz düsünce içine aptal olacaktir.

Fotograf restoratör emrinde tekniklerinin sayisiz yanisira, büyük olasilikla kullanim seviyesi, katmanlar, kanallar, maskeler, klonlama, çesitli uzman firça ve bazi filtreler. Zarar düzeltilmesi gereken ne bagli olarak fotograf restorasyon sirasinda kullanilan pek çok araç vardir.
Bu seçtiginiz restoratör belirsiz fotografin alanlar varsa, restorasyon ilerleme görüsmek üzere aramak için istekli olup olmadigini görmek için kontrol deger. Örnegin Amca George yüzünü – o gerçekten orijinal neredeyse görünür gibi bir sakal var mi, ya da bir gölge mi?

Eger geri fotograf geri döndügümde, büyük bir gelisme olmalidir ancak yeni bir durumuna geri bir fotograf getirmek için her zaman mümkün degildir unutmayin, bu yüzden beklenti gerçekçi olabilir.
Simdi Noel için Teyze Norah bu fotograf verebilir.