dügün ve portre fotografçilari için photoshop eylemler ile sorunlari

Photoshop onlarin is akisi içinde otomasyon gelistirmek için izin vererek fotografçilar ve resim düzenleme uzmanlari için olanaklari bir bütün dünya açti. Yok daha çok Portre ve Dügün fotografçiligi alanlarinda daha.

Ama ayni zamanda, bu yeni teknoloji ögrenmek ve bir profesyonel gibi gerçeklestirmek için birçok esi görülmemis bir yük olusturdu. Sorun her zaman Photoshop kendi olanaklari büyüktür, ve isleyisini yeterince büyük bir girisim ögrenme görevi oldugunu olmustur. Çogu zaman, bazi için çok fazla oldu, ve onlarin kabuklari geri kaybolur. En azindan bir süre için.

Bu benim kisisel deneyim, bir fotografçi olarak ben genç ve heyecanli ve çok kararli oldugunu ve yil, hala ögreniyorum. Bu sayede ben kolayca yeniden tatmin edici çözümler bulmak için o zaman nasil görüntü üretimi belirli türde zorluklari belirlenmesi hakkinda bir seyler ögrendim ve var.

Profesyonel bir fotografçi görüntüleri bir güzel düzenlenmis dizi baktiginizda, onlar kendilerine yapilan görüntü gelistirmeleri bir sürü vardi görürsünüz. En Fotografçilar için, bu onlarin müsterilerine sunmak ve müsterilerine kendileri için neler yapabilecegini ne arasinda bir fark olusturmak için birincil yoludur. Bu müsteriler takdir ve ödemek için mutlu oldugunu islerini için farkli bir deger katiyor.

Bu profesyonel görüntü gelistirme basarili bir is yerine sadece bir hayali lüks isteyen Fotografçilar için bir gereklilik haline getirmektedir.

Fotografçilar için bu ile sorunlar çesitlidir. Örnegin, bu islem için Photoshop kullanarak, belirli bir gerçektir. Bu yazilim gibi genis bir parçasidir Ancak ögrenme Photoshop bir uzun süreli kararlilik gerektirir. Bir kez temellerini ögrendim, size rötus ile ne kadar gitmeli? En iyi gibi aslinda yapmak müsteri düzenleme hangi seviyede? Eger görüntüleri düzenleme üzerinde ne kadar zaman harcamak gerekir? Ne kadar sarj etmeliyim? Sizin için ne ekstra sarj etmeliyim? Simdi bir standart seviye olarak ne bekleniyor? Sadece bugünün müsterilerinin beklentileri nelerdir?

Bu sorularin bazilari içgüdüsel cevap mümkün olacak. Digerleri zaman ve ödeme müsteri geri besleme gerektirir.

Fotografçilar çogunlugu için en zor sorular seylerin fotograf düzenleme tarafina dogrudan iliskili. Neyse ki Photoshop var, ve o zaman belki daha iyi, biz Photoshop Eylemler var!

Photoshop zaman tasarrufu Eylemleri gelistirilmesi çalismalarinin görünümünü iyilestirmek ve ticari rekabet isteyen fotografçilar için yeni bir arena açti. Bu Eylemler Dügün ve görüntülerin onlarca kisa bir miktarda düzenlenebilir gereken Portre Fotografçiligi, son derece yararlidir.

Eylemleri tam bir görüntü için ne Photoshop söyle yazilim (genellikle) küçük parçalaridir. Her Eylem islevi göre adlandirilir ve bir ekran butonuna tiklayarak aktif hale gelir. Bu eylemler ve butttons Photoshop çalisma alani içinde bir palet (hareketli bir panel) listelenir.

Eylemleri bir dügmeye tiklamasiyla repetitve görevleri gerçeklestirmek için tasarlanmistir. Onlar bas görevleri tür genis ve çesitli olabilir. Tipik olarak olsa da, onlar bir görüntü yeniden boyutlandirmak için belki de, bir görüntü için eklenti yumusak odak gibi seyler bir görüntü netlestirmek, bir görüntünün renk sicaklik eklemek, ya da olacaktir.

Portre ve dügün Fotografçi için, bu bir nimettir. Örnegin, Dügün Fotografçi olarak, size dizilmis 150 görüntü veya daha fazla olabilir ve hepsi onlara yapiyor çalismasi gerekir. Simdi size bu resimleri netlestirmek istiyorum ki, daha sonra hafifçe renk doygunlugu artirmak ve son olarak orta tonlarda detay ortaya çikarmak! Vay! Çalismis olan herkes söyleyecektir gibi arka arkaya her biri elle birini yaparak saat sürer.

Kurtarmak için Photoshop çok! Bu Eylemleri ile, bir görüntüyü açmak, o zaman yapiyoruz degisiklikleri oturum açmak için ‘Kayit Islemleri’ dügmesine basin. Bu degisiklikleri ile mutlu oldugunuzda, o zaman kolayca ‘Toplu Islem’ bu ayni degisiklikleri ile otomatik diger tüm görüntüler bir yürüyüse çikmak ya da bir bardak çay varken!

Dogal olarak, tüm bu ile ilgili pek çok ipuçlari ve teknikler vardir, ama gerçekte, bu Eylemleri zaman müsterilerinizin tüm tüm mükemmel görüntü çikis için ticari açidan olun.

Ne yazik ki olsa, tüm bu ile ilgili bir sorun vardir. Düzenli Eylemleri sinirlamalari var. Ben tatmin edici bir standart için görüntüleri düzenlemek için, ne söylediler Inspite hala beceri ve zaman büyük miktarda alabilir. Zaman pahali ve süreçleri kurduk zaman kendi kisisel tarzi için düzenli olarak kullanmak ister, hala (kaçinilmaz olarak) sona kadar sikici tekrarlayan görevleri de bataga saplanmis olacaktir.

Yani tüm bu cevabi nedir? Yeni bir gelistirici sadece hazir olan bazi son derece gelismis Photoshop Eylem setleri üretti gibi görünüyor. Thes yetenegine ne Eylemleri bizim normal beklentilerin ötesinde. Diger seylerin yanisira, görüntülerinin kisisel stiline adapte edilebilir. Bu Eylem setleri neredeyse tam otomatik pilot görüntüleri artirabilirsiniz ve onlar da blisteringly hizli hizlarda çalisir.

Sen PhotoDomination de gelistiriciler sitesinde bu eylemleri hakkinda daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ben operatör çok az yetenekli çaba ile inanilmaz yüksek bir standarda bitmis oldugunu isi açabilirsiniz anliyorum. Bu ögrenme egrisi size is size yardimci olmak için tren isteyebilirsiniz de herkesten bu kadar kisaltilir demektir! Aah! Bu bir resim editörleri rüya gibi geliyor …

Bu site PhotoDomination de çekim önce ve sonra, bir dizi bulunmaktadir. ne bir fikir vermek mümkündür … Iyi sanslar