dijital tuval baski ve modern tuval sanat

Tuval nedir?

Tuval yelken, çadir, çadirlar, sirt çantalari ve saglamlik gereklidir diger islevler yapmak için kullanilan son derece agir düz dokuma kumastir. Ayrica halk, bir resim yüzeyi olarak kullanilan genellikle gergin ve moda çanta ve ayakkabi edilir.

Boya tuval

Tuval ahsap paneller yerine, yagli boya için en yaygin destek ortami haline gelmistir. Tuval üzerine erken kalan yaglarin Bir de yagli boya için çok erken gerçekten de Gemäldegalerie, Berlin’de yaklasik 1410 melekler ile bir Fransiz Madonna vardir. Ancak paneli Italya’da 16. yüzyil ve Kuzey Avrupa’da 17. yüzyila kadar çok daha yaygin kaldi. Mantegna ve Venedik sanatçilar degisikligi önde gelen kisiler arasinda idi; Venedik yelken tuval hazir ve en kaliteli olarak kabul.

Tuval Ortalama bir sedye olarak adlandirilan bir ahsap çerçeve arasinda gerilir ve kullanilacak olan önce alçitasi ile kaplanabilir, bu sonuçta tuval çürümeye neden olur tuval elyaflari ile dogrudan temas etmesini yagli boya önlemektir. Geleneksel ve esnek tebesir alçitasi bir tavsan deri tutkal zemin üzerine uygulanan kursun karbonat ve keten tohumu yagi, olusmaktadir; titanyum beyaz pigment ve kalsiyum karbonat kullanarak bir varyasyon oldukça kirilgan ve çatlamaya karsi hassastir. , Ile bagli çesitli alternatif (bakim kullanmadan alinmasi gerekir bu yüzden Tabii ki kursun bazli boya. Da zehirlidir) ve daha esnek tuval astar, titanyum dioksit ve kalsiyum karbonat olusan bir sentetik lateks boya olmanin en popüler ticari olarak mevcuttur Bir termo-plastik bir emülsiyon. Malzemelerin bozulmasi için endise ragmen, bu Jackson Pollock, Kenneth Noland, Francis Bacon, Helen Frankenthaler, Dan Christensen, Larry Zox, Ronnie Landfield, Renk Alani ressamlar, Lirik Soyutlamacilarin, ve digerleri gibi pek çok modern sanatçi, bazen, Unprimed üzerine boya veya “ham tuval”.

Erken tuval önemli gücü saglam kahverengimsi kumas, keten yapildi. Keten yagli boya kullanim için özellikle uygundur. 20. yüzyilin baslarinda, sik sik “pamuk ördek” olarak adlandirilan pamuk kanvas, kullanima girdi. Keten daha kaliteli malzemeden olusan ve özellikle birçok profesyonel sanatçilar, yagli boya ile çalisanlar ile popüler kalir. Daha tam olarak uzanan ve daha da, mekanik örgü vardir pamuk ördek, daha ekonomik bir alternatif sunuyor. Akrilik boya gelisi büyük ölçüde pamuk ördek tuval popülerlik ve kullanimi artmistir. Keten ve pamuk tamamen farkli iki bitki, keten bitki ve pamuk bitki elde.

Bir de “tuval kurulu” denilen fabrikada bir karton destek, yapistirilmis küçük, hazirlanmis tuval satin alabilirsiniz. Ancak bu belirli boyutlarda sadece kullanilabilir ve asitsiz degildir, kendi ömrü son derece sinirlidir böylece. Bunlar genellikle hizli çalismalari için kullanilir. Sedye üzerinde Gessoed tuvaller de mevcuttur. Bu ön-gergin, ön astar tuvaller tüm ama en titiz profesyonel standartlari için uygundur. Onlar agirliklari çesitli mevcuttur: hafif 4 oz ilgilidir. veya 5 oz;. orta agirlik 7 oz ilgilidir. veya 8 oz;. agir 10 oz ilgilidir. veya 12 g. Onlar alçitasi iki veya üç kat ile hazirlanan ve paketin dogru disari kullanima hazirdir. Kendi resim yüzeyinin daha fazla kontrol isteyen sanatçilar genellikle tercih ettikleri alçitasi bir kat ya da iki ekleyin. Tuval üzerine çalismak isteyen profesyonel sanatçilarin geleneksel sekilde kendi tuval hazirlayabilir.

Modern resim teknikleri ve Flaman ve Hollandali usta olanlar arasindaki en önemli farklardan biri tuval hazirlaniyor. “Modern” teknikleri tuval doku hem de boyanin bu iki yararlanmak. Bir acemi sanatçi genellikle boya uygulayarak beceri ragmen, gibi klasik sanat gerçekçilik yaklasim neredeyse imkansiz bulur. Aslinda, Rönesans ustalari tuval doku hiçbirinin geldi saglamak için asiri önlemler aldi. Bu daha sonra yüzey parlatma, ve sonra tekrar, katman ile ham tuval (genellikle) kursun-beyaz boya bir özenli, ay-uzun bir süreç gerekli. Nihai ürün kumas çok az benzerlik buldu ama parlak, emaye benzeri kaplama vardi. Bu modern ressam için asiri bir önlem görünse de fotografik gerçekçilik nihai hedef ise, bu çok önemlidir.

Bir düzgün hazirlanmis tuval ile ressam bir “tereyagi” bir sekilde, ve uygulama dogru tutarlilik (yagsiz teknigi üzerinde yag) ile bu, firça darbeleri tamamen yoksun bir resim renk kayarak sonraki her katmani kolayca elde edilebilir oldugunu göreceksiniz .

Arkasindaki sicak su gibi iyi çalistigi halde un-kirisiklik için malzeme, kirisikliklari düzlestirmek için islak pamuk parçasi üzerinde bir sicak demir (bir sicak demir) kullanin.

Tuval da tuval baski olusturmak için dijital yazdirilabilir. Yazdirdiktan sonra, tuval sedye sarili ve görüntülenebilir.