dijital isleme – invensis

Dijital Isleme, onlari geri veya gelistirerek resimleri degistirir kompozisyon ve resim düzenleme açisindan kendi yapisi degistirirken analiz ve tanima içerir. Yukaridaki görüntü isleme yani belirtilen yapmak için çesitli yollarla vardir fotograf, optik veya elektronik yollarla ya yapilabilir, ancak dijital cihazlar tarafindan yapilan görüntü isleme daha esnek, hassas, üstün ve hizli kanitladi oldugu fark edilir.

Biz son derece düsük ya da düzgün olmayan aydinlatma kosullari altinda yakalanir dijital görüntülerin görsel kalitesini gelistirerek etkili ve üstün görüntü gelistirme almak mümkün olacaktir. Görüntü gelistirme çok büyük ölçüde görüntülerin netligi artirir ve görüntünün genel çikis yardimci olur. Bulaniklik ortadan kaldirilmasi, görüntü iyilestirme islemleri altinda kontrast vb sonbaharda artar. Orijinal görüntüler maskeleri ayrintilari bu çok yüksek ya da çok düsük yogunluklu sahip oldugu durumlarda olabilir.

Etkili ve güçlü görüntü gelistirme algoritmasi sonra son derece düsük ya da düzgün olmayan isik kosullari altinda çekilen dijital görüntülerin görsel kalitesinin iyilestirilmesi için sunulabilir. Iki ayri süreç vardir. Onlar adaptif parlaklik gelistirme ve esneklik ve görüntü gelistirme üzerinde daha iyi kontrol saglamak için uyarlanabilir kontrast vardir. Adaptif algoritmalari isleniyor kendi görüntü isleme dayali faaliyetlerini ayarlayin. Piksel yogunlugu istatistiklere dayanarak yogunlugu, kontrast ve keskinlik ayarlamak kolay olacak.

Analizi diger renkli görüntü gelistirme yöntemlerine dayanmaktadir ve buna göre HSV (ton, doygunluk ve deger) renk alani için tercih edilir. Pek renk herhangi bir bozulma veya degisen önlemek için renk herhangi bir degisiklik olacak. Yakindan bu diger algoritmalar ile karsilastirildiginda edilirken analiz edebilirsiniz zaman. Her zaman bilgi ve daha iyi görsel efektler renk, netlik açisindan genis bir kontrast olmustur fark edilmistir.