dijital fotografçilik ögrenmek .. yaratici Kompakt Fotograf Makineleri – bir tavsiye

Bu kameralar kompakt dijital kameralar çok daha büyük degil, ama çok daha fazla kullanici kontrol sunuyor. Lensler büyük, daha agir ve daha yüksek optik kalite olabilir. Hemen hemen tüm yaratici kompakt fotograf makineleri genellikle özel ama bazen Adobe standart DNG formatinda RAW formatinda depolama görüntülerin seçenegi sunar.

Standart JPEG formatinda, Web görüntüleri yükleyerek arkadaslarinizla paylasmak veya baski almak için uygundur. Ne yazik ki genellikle sensör tarafindan yakalandi Gölge ve vurgu ayrintilari bir çok standart bir JPEG ile kaybolabilir oldugunu göreceksiniz.

RAW formatinda, fotografçi bir kisisel bilgisayar (ya da profesyonel bir laboratuar yapmak ve gerçekten büyük bir baski yapmak izin) bir resim düzenleme programinda bu gölge veya vurgu ayrinti getirme seçenegi vardir.

Eger manuel okuma ve ayarlari ögrenme bir aksam geçirmek için hazir olmadikça ben bu kameralardan birine satin önermiyoruz. Aksi takdirde sonuçlari daha basit bir kompakt fotograf makinesi kullanmis oldugu gibi ayni olacaktir.

Panasonic LX2 (28-110mm F2.8-4.9 görüntü stabilize Leica lens, genis açi için iyi). G7 Canon. 35-210mm F2.8-4.8 objektif, herhangi bir RAW yetenegi, yüksek ISO Ricoh GR Digital çok kötü gürültü. Bu genis açili manzara fotograflari için mükemmel olacak bir sabit odak uzakligi 28mm esdeger objektife sahip. Bu kamera ABD’de satilan olacak eger açik degildir.

Ne yazik ki bu ürün kategorisi lehine çikmis gibi görünüyor ve piyasada bir bulgu zorluklar olabilir. Kamera sirketleri “SLR benzeri” kategorisinde ve SLR kategorisinde enerjilerini konsantre