dijital fotografçilik ögrenmek – konu Fotografçilik anahtaridir

Peki neden bu görüntünün önemli bir unsurdur? Merhaba! Bu çekim aliyor nedenidir. Genellikle amatör fotografçilar mümkün fotografta bir sahnenin kadar almak istiyorum. Onlar çikan görüntü, darmadagin kafa karistirici ve düpedüz ortalama olmasina ragmen ayni anda her seyi hatirlamak istiyorum. Bizim fotograf albümlerinin yapiminda unutulmaz degildir ve konulari tüm diger unsurlari ayirt edilemeyen görüntüleri ile darmadagin edilir. Ne o zaman bu sorunun çözümü nedir? Ikilemi çözmek için ne yapilabilir? Haber iyi ve çözüm çok basit. Iste gidiyor, konunun fotografin yildizi yapmak için bazi ipuçlari.

1. seçici olun

Olay yerinde dikkatli bir göz atin ve sizin için en önemli olan hemen karar. Bu küçük egzersiz deneyin. Degerli anilarinizi bir albüm ile saygisiz 20 yil içinde hayal edin. Belki hatirlamak kisinin vefat etti. Ne daha unutulmaz yapmak için görüntü hakkinda degistirmek isterdiniz? Zaman içinde geriye gitmek olsaydi, fotograf ne disinda olurdu? Daha sonra bellek ne olacagini simdi karar verme firsati aliyorsaniz. Bir sonraki noktaya yol açar.

2. daginikligi hariç

Clutter günlük hayatimizin bir parçasi ama biz fotograflari hatirlamak istemiyorum. Bir fotograf çektikten sonra Hepimiz bu sorun var. Biz gerekli degildir fotografta çok fazla birakin. Bir önceki noktaya geri aliniyor. Bu degerli fotografta görüntü önemsiz ve gerekli degildir ne düsünüyorsunuz? Bunlar görüntü içine gerçekten ne istedigini daha fazla dahil etmek için firsat dislamak ve almak istiyorum ögelerdir. Yine bu bir sonraki noktaya bizi götürür.

3. Konunun ilgi en verin

Bunu yapmak için, size konu ilgi odagi yapmalisiniz. Bu bir Hollywood yildizi gibi davran ve yildiz cazibe olun. Ani konunun tüm daha belirgin hale gelir ve herkes kim ya da ne fotografin konu oldugunu söyleyebilirim. Bu ön ve orta vurdu ve karisiklik olmadan demeliyim, “Ben konusu”. Konu bagirmak degil, o zaman konu degil “Ben bu konuda degilim”.

4. Yakin olsun

Bunu yaparak otomatik noktasi 2 yapmak. Tüm karmasasini ve bir görüntünün gereksiz ögeleri dahil degildir. Gerçekten on ya da yirmi yil içinde hatirlamak istemediginiz seyler. Bu mantiksal olmalidir. Hepimiz konuya bize yakin alacak daha iyi kamera veya lens hayal. Yani, ayaklarinizi kullanin. Yakin yürümek ve tabii ki bir safari parkta bir aslan olmadigi sürece, konu ya da konunun sadece bir parçasi ile görüntü doldurun. Çogu zaman daha yakin almak için ve bu hemen imajini düzeltmek ve konuyu daha belirgin hale getirecektir ayaklarinizi kullanabilirsiniz.

5. Lütfen perspektif degistirin

Basit bir ifadeyle bu hareket ve ates yerden farkli bir konuma, ya da, daha ilginç bir açi bulmak anlamina gelir. Konuyu önünde bir düsük veya daha yüksek bakis açisi için açi degistirme tamamen farkli bir bakis açisi verecektir. Mide veya sirt üstü yatmak, bir merdiven tirmanmak ya da harika görüntüler için bir noktadan veren bazi merdivenlerden asagi gidin.

Büyük konu yerlestirme için anahtar kutunun disinda düsünüyor. Ve bu anahtari eski düsünce sadedir. Deklansör dügmesini tiklamadan önce görüntü için daha fazla düsünce ve zaman vermek. Gider Eski söyleyerek, “zaman kalite” esit sayilir “vakit nakittir”. Eger fotografçiliga koymak daha fazla zaman ve çaba daha kaliteli görüntüler neden olur. Orada görüntü artirabilirsiniz baska yollar vardir ama uygulamaya koyarak bu basit ilkeleri size hemen fotograf basari verecektir.