dijital fotografçilik ögrenmek .. Dijital kamera lensi tozsuz tutmak

Tozlu sensörünün dehset

Bir dijital SLR kullanarak ve endiselenmeyin, fotograflarinizi karanlik lekeleri fark etmeye baslar iseniz: Bu fotograflarinizi görünen garip hayaletler neden degildir. Bu sadece sensör üzerinde toz var. Bir SLR toz lens degistirdiginizde kolayca fotograf makinesine girmesine ve sirayla sizi fotograflarda karanlik küçük noktalar olusturur sensör, yerlesmek olabilir.

Sen sahip dahili bir sensör-toz fonksiyonu, ancak çogu kameralar yine dikkatli bir elle temizlenmesi gerekiyor. Bir kamera olabilir

1. Kendi kendini temizleyen bir SLR satin alin.

Kamera sensörü üzerinde toz lekeleri Fotograflariniza koyu lekeler neden olabilir. Bir ipucu: fotograflara bakarken size toz lekeleri görmek için onlari genislemis olmasi gerekebilir.

Olympus iki SLR fotograf makineleri, kamera açmak veya filtre etkinlestirmek her zaman yerlesik bir Süpersonik Dalga Filtresi olan E1 ve Evolt E-300, yapar, Süpersonik Dalga Filtresi toz kurtulmak için sensör titresir. Sensörün kenarlari boyunca çalistirmak yapiskan bantlar toz toplamak. Gördügüm kadariyla, bu sistem oldukça iyi çalisiyor. Bu diger üreticilerin benzer bir sey sunmuyoruz üzücü.

2. Dikkatle kamera temizleyin. Bir Olympus SLR (ya da yapmak ama çok tozlu bir ortamda olsa bile), er ya da geç sensörü temizlemek gerekir yoksa. Kendiniz yapmayi sinir iseniz, bir profesyonel temizlik için üretici gönderebilirsiniz. Ancak, bu durum yeni bir küçük nokta gösterir her zaman islemek için çok pratik bir ya da uygun bir sekilde degil. Size son derece dikkatli olmalidir ragmen, en iyi çözüm kendinizi toz temizlemek için muhtemelen.

En sensörleri koruyucu cam kaplama var ve çizik veya zarar ise ne yazik ki, üretici garantisi tamir karsilamayacaktir iyi bir sans var. Kamerayi içine koymak ne rahat olmaya çalisin. Bir not: kameraya basinçli hava darbe asla. Basinçli hava bir kalinti birakmaz ve sensör üzerinde bir film olusturabilirsiniz itici kullanir.

Sensör temizleme için özel olarak üretilmis kullanin. Sirketlerin bir dizi Fotograf Çözümleri ve Görünür Toz dahil olmak üzere, bunlari yapmak. Sensörler Kinetronics ‘içeri Ve Kodak kendi sensör temizleme kiti satan ve kameralar temizlenmesine iliskin ayrintili yönergeler insa küçük bir isik beri Speck kapmak, enkaz belirli bit almak için yararlidir’.

Eger ürün seçilen ve sensör temizlemek için hazir oldugunuzda, sensör açikta kalacak sekilde sensör temizleme moduna kamera koymak (sizin modelle birlikte bu nasil yapilacagi hakkinda kilavuzuna bakin) ve lens çikarin. Sensör tozlari üflemek için üfleyici bir ampul kullanin, size toz yerine tekrar içinde yerlesme disina düser, böylece kamera tutmak emin olmak isteyeceksiniz. Seçtiginiz temizlik ürünün yönergeleri izleyin. Genellikle bu dikkatle sensör üzerindeki koruyucu cam yüzeyi sürüntü içerir.

Tüm enkaz ortadan emin olmak için, bos bir duvar veya kagit parçasi bir resim çekebilirsiniz. Bir bilgisayar monitörü üzerinde tam boyutta bakmak ve kalan lekeleri algilayabilir bakin.

Bu yazi gibi mi? Dijital Fotografçilik hâkim ilgileniyor musunuz? Peki simdi bu ücretsiz blog okuyarak … ne bekliyor olabilir?