dijital fotografçilik – Gida fotograf ile baslarken

Eger, bir reçete kitap ya da dergi lezzetli bir yemegin bir resim yok gördügünüzde aç hissediyorum? Resimde kendiniz çekmek için beceri varsa sasirtici degil mi? Asagida gida fotograf excel gerekir ipuçlari bulunmaktadir

1. tripod

Bazen, düsük isik kosulunda gida fotograf gerekir ve bunun için yavas deklansör hizi kullanmak zorunda kaliyor. Yavas deklansör hizi kullanirken, kamera hareketlerine karsi daha duyarlidir ve fotograflarda bulaniklik çikip üzgün olacak.

Yani, durum bu tür altinda fotograf zaman, sizin kamera sabitlemek için tripod gerekir.

Tripodlar günümüzde cüzdan, katlanabilir tasimasi kolay, saglam ve hafif olarak insa edilmistir. Simdi senin yaninda bu kullanisli aksesuar ile, dijital fotografçilik zevk için daha fazla neden var.

2. Sizin bölge siniri

Yiyecek fotograf yapiyorsun, her zaman bütün çanak yakalamak gerekmez. Bunun bir parçasi gösteren gida daha çekici yapmak ve daha lezzetli görünüyor olacaktir.

Sadece gida özünü istiyorum.

Çikolata puding örnege bakalim.

Simdi, kamera ile puding bakarak düsünün. Puding kenarina yakin ve karanlik ve sicak çikolata sosu puding geri kalani karsilamak için asagi akiyor zaman resim çekmek büyüt. Eger sos buhar yakalayabilir eger bu daha iyi bir görüntü yapabilirsiniz. Bu lezzetli bir resim degil mi?

Izleyiciler resme baktigimizda, mutlaka puding bir isirik isteyeceksiniz.

3. deneyim

Sadece çikolatali puding için özlem tetikleyen Fotografçilar sadece gökten düsürmeyin. Bu gelismeye olarak yasadiklari pratik ve kazanmak. Bu yiyecek fotografçilik hakkinda tüm makale veya kitap okumak ve hala amatör bir fotografçi olabilir. Bu fotografçilar konuyla ilgili ellerine almak ve gerçekten en iyi görüntü alma süreci tecrübe çok önemli. Resim dogru hissi verir o aradiginiz biridir.

Yani, bir meyve kase gibi basit bir sey ile baslatarak deneyimi olusturmaya baslayabilirsiniz. Bunu olmak istiyorum nasil gibi meyvelerin çesitli almak ve kase düzenlemek unutmayin. Daha sonra, muhtemelen hayal edebileceginiz herhangi bir açidan sizin resim çekmek. Istediginiz özel bir resim olsun, gida fotograf yakin excel bir adimdir.