Dijital fotografçiligin temellerini – dijital fotografçilik ögrenmek

Eger dijital fotograf makinesi en üst düzeye çikarmak istediginizde, dijital fotograf bazi temel olmasi gerekir. Bazilari kendi hobi en iyi almak için ancak çok az onlar biliyor musunuz fotografçilik dersleri giris yapmalisiniz oldugunu düsünebilirsiniz, sadece bazi arka plan bilgi mi ve resminizi kalitesini artirmak mümkün olacak.

Yani, baslayalim.

Dijital fotografçilik ögrenme ilk sey dogru kamera sahip olmaktir. Eger düz profesyonel DSLR fotograf makinesi dalmak zaman fotograf üzerinde basliyor, size para israf olacak. Bu DSLR kamerasi daha iyi bir görüntü yakalamak ancak bir acemi fotografçi olarak, onun potansiyel takdir sorun olabilir dogrudur.

Eger beceri düzeyi emin oldugunuzda, bir kompakt dijital kamera sopa ve daha karmasik bir sey gelmeden önce yeteneklerinizi çalismaniz gerekir.

Daha sonra, dijital fotografçiligin temel biçimi hakkinda konusalim.

Eger yakalanan dijital görüntüler aslinda piksel milyon olusur anlamamiz gerekir. Çogu kisi size daha iyi görüntü kalitesi var daha piksel olacagi düsünülmektedir. Bu tamamen dogru degildir. Daha büyük bir görüntü sensörü oldugunda yüksek piksel ile daha iyi bir görüntü kalitesi elde eder.

Küçük bir görüntü sensörü var daha fazla piksel, daha fazla birlikte sikistirilmis olmasidir. Eger yüksek ISO degerlerinde bir resim çektiginizde, piksel piksel yakin dijital gürültü tanitmak için gidiyoruz. Ancak, daha büyük bir görüntü sensörü varsa, bu piksel daha gevsek paketi olacaktir. Bu nedenle yüksek ISO adresinden resimde gürültü yogunlugu daha az olacaktir.

Yine de, bu sizin resimde gürültü dünyanin sonu degil. Dijital fotografçiligin baska bir güzellik her zaman yazilimi ile resim düzenleme olabilir. O is dahil, fakat bir ömür boyu resimde bir kez kaydetme düsündügünüz zaman da, tüm ek is buna deger.

Bu yazilimi sadece profesyoneller için oldugunu düsünebilirsiniz. Teknoloji gelistirir gibi, yazilim gelistiriciler kisa bir ögretici üzerine ögrenebilirsiniz yazilim çok kullanici dostu yaptik.