dijital fotograf makinesi ucuz medya kullanimi Tamam edilir

Özellikle bugünün sikintili ekonomisinde, dijital kameralar, sarj edilebilir piller, sehpa, filtreler ve diger aksesuarlar yüksek fiyatlar ile, ucuz, genel dijital kamera medya satin alarak para kazanmak için cazip olabilir. Ve neden olmasin? Ucuz medya ile çekilen fotograflar dosyalari dogru yazili olsun sürece, daha pahali medya ile çekilen gibi sadece ayni bakmak gerekir. Sizin JPG görüntüleri daha sarhos disari çikmiyor ve sikistirilmamis TIFF ve RAW dosyalari ayni bilgileri içerir.

Ancak, “para tasarrufu” birkaç potansiyel olumsuz yanlari vardir:

* Marka adi dijital fotograf makinesi hafiza kartlari genel muadillerine göre daha hizli olabilir. Dijital fotograf makinesi daha hizli yazma hizlari destekliyorsa, medya üzerine bilgileri depolamak için dijital fotograf makinesi için sürece beklemiyor tarafindan daha hizli fotograf çekebilirsiniz. Hizli hareket eden denekleri spor etkinlikleri, yaban hayati fotografçiligi ve diger durumlar için sürücü modunu kullanmak ve kullanisli, hizli bir sekilde birden çok görüntü almak isteyen, bu özellikle önemlidir.

* Marka adi dijital fotograf makinesi bellek daha güvenilir oldugu ortaya çikabilir. Bazi fotograflari kaybolmasina neden hizli hafiza karti ‘askida’ olabilir birden fazla fotograf çekilen eger medya dogrudan, basarisiz olmamasina ragmen bazi genel bellek Ben, kullandik. Fotograflari basariyla medyaya yazili hiçbir zaman için, onlar kurtarilamayan vardi.

* Marka adi dijital kamera medya sinirli garantiler olabilir. Medya satin alindiktan sonra belli bir süre içerisinde kusurlu oldugu kanitlanirsa, bir yedek hafiza karti almak mümkün olabilir. Bazi garantiler hiçbir ücret ödemeden yerine saglayabilir, digerleri mütevazi nakliye ve tasima ücretleri gerektirebilir.

Hatta sinirli garantiler, ancak, arizali medya üzerinde herhangi bir kayip fotograflari kaybetti kalabilir. Bazi durumlarda, medya kurtarma uygulamalari yardimci olabilir. Ben herhangi bir yazilim paketi için kefil degil de, yayincilar DataRescue, Jufsoft ve MediaRECOVER içerir.

Bir plaj veya çöl de fotograf tirmanma veya çekim dagda planliyorsaniz * Marka adi dijital fotograf makinesi hafiza yararli asiri kosullarda (sicak ve soguk ortamlarda), daha iyi islemek için puan olabilir. Tabii ki, böyle ortamlarda bu tür hizli-bosaltma pil ve kamera lensi üzerinde olusan yogunlasma gibi diger hava durumu ile ilgili sorunlarla basa çikmak olabilir.

* Eger marka dijital fotograf makinesi hafiza satin almak istiyorsaniz bile, az bilinen magazalar, online satis, ya da açik artirma sitelerinde bu tür medya satin almak için cazip olabilir. Bazi isyerlerinde (kesinlikle tüm olsa) de ürün satin aldiktan sonra, sahte bellek, marka adi olarak paketlenen genel hafiza ile kendinizi bulabilirsiniz! Bu bellek, veri bozulmasi sansini artirmak reklami daha yavas gerçeklestirmek, ve büyük olasilikla size medya takmak veya çikarmak gibi kameraya zarar verebilir. Sahte ambalaj bir teklif iddia ediyor olsa bile Arti, sahte bellek, herhangi bir gerçek garanti yoktur. Atasözü gider gibi bir fiyat gerçek olamayacak kadar iyiyse, sadece olabilir.

(Bu aldatmaca olur, her zaman satisi için magaza sorumlu unutmayin. Bu bilmeden sahte bir distribütör bu bellek satin almis olabilirsiniz.)

Ben en pahali perakendeci en pahali medya satin alma her zaman tavsiye degilim – seçim sizin. Yukaridaki potansiyel olumsuz yanlari bazilari dijital fotograf makinesi veya çekim kosullari için geçerli olmayabilir. Daha hizli çekim gerektirmeyen olabilir ve kesinlikle tüm genel bellek veri bozuk. Ancak, gerçekten bir kaç dolar ödeyerek, olaylar olmadan medya yedekleme dogru ve devredilemez yaziliyor fotograflarini endise olanlar için iyi harcanan para oldugunu kanitlayabilir.

copyright 2008 andrew malek.