dijital fotograf makinesi modlari – deklansör diyafram öncelikli ve daha fazla

Dijital fotograf makineleri farkli fotograf çekim modu koymak olabilir. En çok kullanilan modu otomatik olarak – Yapmaniz gereken tek sey isaret ve ates oldugunu. Ancak anlama ve diger seçeneklerini kullanarak belirli senaryolarda daha iyi fotograflar elde saglayacaktir. Iste nasil.
Biz çesitli kamera modlari üzerinden gidecek. Bazi modlar kamera mevcut olmayabilir. Eger okumak ve seçim adiyla modu veya onun görsel simgeyle modunu seçin bu durumda bir kadran çevirerek ayarlayabilirsiniz hangi durumda, LCD kamera menüleri kullanarak ya modunu ayarlayabilirsiniz. Bir süre kamera arama kullandigi simgeleri ögrenme harcayin – bazi hatirlamak basit (Diyafram önceligi ve Çekim hizi önceligi için ‘S’ için ‘A’ gibi) digerleri kafa karistirici olabilir.
Otomatik mod – Bu en basit mod ve bazen Programi çekim olarak bilinir. Bu modda kamera sizin için her seyi yapar – bu enstantane hizi, diyafram, odak ayarlar ve gerekirse flas patlar. Bu mod kullanimi en kolay ve bir olay yakalama ve ayarlari ile oynamak için hiçbir zaman varsa iyidir. Sadece bir an ya da bir deneyim yakalamak için ve fotografin ince fotograf nitelikleri hakkinda çok fazla umurumda degil istiyorsaniz Ayrica amatör ve iyi bir seçim için iyi bir baslangiç ??noktasidir.
Diyafram önceligi – Bu modda elle diyafram degerini ayarlayin. Seçtiginiz diyafram için optimum obtüratör hizi ayari örnegin – Kamera otomatik olarak sizin için her sey ilgilenir. Orada fiziksel sinirlamalar ve seçtiginiz degil, her diyafram degeri iyi bir fotograf neden olur diger ayarlari eslik edebilir. Kamera yesil LED yanip sönen veya bu seçtiginiz diyafram degeri ile çalisan en iyi ayarlari bulursa baska bir sekilde size bildirecegiz. Eger alan dar bir derinlik gerektiginde bu modu en yaygin kullanimlari biridir. F-sayisi diyafram düsürülmesi ile alan derinligi dar alir. Arka plan bulanik ise belirli bir mesafede belirli bir nesne odakli bir fotograf alan sonuçlarini dar bir derinlik. Portre fotograf çekerken bu yaygin örnek için kullanilir.
Obtüratör önceligi – Bu modda elle obtüratör hizini ayarlayin. Seçtiginiz deklansör hizi için en uygun diyafram degerini ayarlayarak örnegin – Kamera otomatik olarak sizin için her sey ilgilenir. Orada fiziksel sinirlamalar ve seçtiginiz degil, her çekim hizi iyi bir fotograf neden olur diger ayarlari eslik edebilir. Kamera yesil LED yanip sönen veya bu seçtiginiz çekim hizi ile çalisan en iyi ayarlari bulursa baska bir sekilde size bildirecegiz. Hizli hareket eden bir nesneyi yakalamak ya da yüksek hizli obtüratör ayarlayarak sahne dondurmak istediginiz gerekiyorsa bu modun kullanilmasi yararlidir. Eger fotograf hareket hissi yakalamak istiyorsaniz baska senaryolarda yavas deklansör hizi hile yapardi. Nispeten hiz bulaniklastirir su yavas ve fotografi daha canli hale hareketini yakalar için deklansöre ayari su fotograf çekerken Örnegin.
Manuel mod – Bu modda diyafram ve istediginiz ne olursa olsun deger deklansör hizi hem de ayarlayabilirsiniz. Bu fotograf çekim en esneklik verir ama ayni zamanda kullanimi daha zordur. Kamera sizin için degerlerini ayarlamak olmamasina ragmen en kameralar hala seçtiginiz degerleri çekim fotograf için iyi olup olmadigini size bildirecegiz.
Modu Portre – Bu mod portre fotograflari için kamera ayarlarini optimize eder. Kamera odakli nesne ve bulanik arka plan ile sonuçlanan alan dar bir derinligi ile çekim için yüksek hizli f-sayisi düsük ve çekim için diyafram ayarlar. Portre modu, açik gün isigi veya iyi aydinlatilmis stüdyosu olarak iyi aydinlatilmis bir ortamda kullanilmalidir. Bir flash ile bu modu kullanmak daha iyi degil.
Manzara modu – Bu mod manzara fotograflari için kamera ayarlarini optimize eder. Beyaz dengesi dogal günes isigi için ayarlanir ve alan derinligi derin büyük mesafelerde nesneleri yakalamak için izin veriyor.
Makro modu – asiri yakin çekim fotograf çekerken bu mod kullanilir. Ne kadar yakin nesneye alabilirsiniz kullandiginiz lensler baglidir.
Sport modu – Bu modda böyle bir araba yarisi kosucu veya araba gibi yüksek hizli nesne fotograf çekebilirsiniz. Deklansörü bulaniklik ve otomatik odaklama genellikle hareketli nesneye odaklayarak izin vermek için sürekli olarak ayarlanir olmadan nesne yakalamak için yüksek hizda ayarlanir.
Gece modu – Kamera gece fotograflari için ayarlari optimize eder. Genellikle diger modlarda gece fotograf çekerken sonucu siyah bir fotograf ve isik bazi daginik noktalar oldugunu. Gece modunda fotograf aydinlatilmis nesnelerin az daha fazla bilgi içerir. Gece modu çok yavas deklansör hizlari kullandigi için kamera sabit bir yüzeye veya tripod kullanarak ya stabilize edilmesi gerekmektedir.
Sonuç olarak ilave dijital fotograf çekmek serbest oldugu gerçegini yararlanmak. Daha fazla fotograf çekmek hiç ek maliyet yoktur. Farkli fotograf çekim modlari ve bir iyi hangi senaryoda çalistigi ögrenmek deneyin. Hizli bir sekilde kendinizi dogal olarak farkli kosullara uyum saglamak için kamera konumlari degisen bulacaksiniz.