dijital fotograf makineleri ile kaliteli fotograf dünyasini kesfetmek

Dijital fotograf makineleri fotografçilik dünyasinda bir devrim baska bir sey getirdi. Seçim ve yenilikçi modelleri çok çesitli günlük tanitiliyor vardir. Bu kameralar ile iyi fotograf çekmek için herkes için mümkündür. Ancak, resimlerin üzerine tiklayarak bir uzman olmak için önce saptanacak bazi noktalar vardir. Deklansöre tiklatmadan önce hatirlamak bazi önemli noktalari burada tartisilir.

1. Resmin amaci emin olun: Eger fotograflarla hikayeler anlatmak olabilir. Eger almak üzeresiniz fotograf belki bir seminer, islev veya seyahat, bir dizi biri olabilir. Eger tiklayin ve bu atis araciligiyla iletmek için çalisiyoruz ne kendinize sorun önce yerini bulmasi.

2. Resmin odak noktasi karar verin: Burada hedef kitleye görmek istediginiz resmin ana noktasi ne oldugunu bilmek gerekir? Odak noktasi konsantre ve orada yarisiyor varsa bunlari eklemek veya onlar odak noktasindan ilgi odagi götürmek eger istiyorsaniz odak noktalari sonra karar verin. Dijital fotograf makineleri Resimde gelmek istiyorum tam olarak ne konsantre yakinlastirma olabilir. Yigilmayi kaldirmak veya farkli odak noktalari ayri fotograf çekmek. Ancak, bazi ikincil odak noktalari aslinda fotograf için sinif ödünç olabilir.

3. Iyi bir arka plan ve ön plan: Bu süphesiz iyi bir resim yapmak için gereklidir. Iyi bir ön olmasi yeterli degildir, uygun bir arka plan ön planda tamamlamalidir. Eger güzel ön planda da ayni derecede iyi bir arka plan oldugunu tiklamadan önce tespit.

4. Çok küçük veya çok büyük konular: çok küçük konular ile fotograf tiklamak dijital fotografçilik çok yaygindir ve resim tiklandiginda hemen sonra fark. Çok yakin gelen tiklarsaniz Bazen resmin bazi bölümleri asagida veya görüntü vizyon üzerinde olabilir ve kesilmis olsun. Mükemmel bir resim için çok çok yakin ve degil degil bu konuda iyi bir mesafe birakin.

5. Isik birinci derecede öneme sahiptir: isik kaynagi belirleyin ve resim için yeterli olup olmadigi. Eger degilse o zaman bir isik ek kaynak için düzenlemek. Dijital fotograf makinelerinde isik ayarlari ve hatta gece resimleri parlak görünmesi mümkündür.

6. Resimlerinizi öne yapmak: digerlerinden biraz siradisi tiklayin resimler. Diger fotografçilar takip ve ancak iyi ayni düzenli atis yapmayiz. Perspektif içinde birkaç degisiklik yapmak ve daha sonra digerlerinden farkli bir sey tiklayin.

7. Egimli açilari ve egimli kaçinin: bize Bazi insanlar biraz bükülmüs arayan veya egilerek olan fotograf çekme aliskanligi var. Bir amaç olmadikça egimli ihtiyaçlari Kaçinilmasi gereken. Eger amaci önce düz kamera tutun.

Dijital fotograf makineleri mükemmel fotograflar çekmek için kapsam saglar. Ayrica mümkün fotografçi resim degisiklik yapmak için yapmak. Bu sekilde birkaç yakisiksiz kusurlari nedeniyle zor bazi iyi resimler disari siralanabilir. Ihtiyaçlarinizi görünümünde tutarak artik kameralarin çesitli seçim yapin.