dijital formatlara fotograflari dönüstürmek için seçenekleri

Yillardir fotograf edilmis ise, büyük olasilikla dijital formatta olmayan pek çok fotograf var. Eger negatif veya gerçek görüntüler var olsun, bu fotograflari sinirli bir ömrü var. Bir fotograf korumak için tek gerçek yolu dijital sahip olmaktir. Bir CD zamanla renk kontrasti solmaya ve kaybedebilir bir fotograf çok daha uzun süre gidiyor. Eger dijital formatlara fotograf dönüstürmek çevirmek gerekirse, iki temel seçenek var.

evde onlari tarama

Resim bir dijital kopyasini almak için en belirgin seçenek dönüstürmek fotograf dijital ekipman kullanarak evde tarama etmektir. Bir masaüstü tarayici ve dogru tarama yazilimi oldukça kolay bir baski bir dijital kopyalarini alabilirsiniz. Bu kopya daha sonra bir CD veya bellek kartina aktarilabilir.

Bu seçenegin bir dezavantaji görüntü kalitesi kaybedersiniz olmasidir. Evde oldugunu masaüstü tarayici sadece yüksek çözünürlüklü taramalar üretme yetenegine sahip degildir. Görüntü muhtemelen ekranda harika görünecek ve hatta 6 veya daha küçük boyutta bir 4 de iyi yazdirabilir, ancak bir noktada Resmi büyütmek için gerekiyorsa, kalite kaybi göreceksiniz. Eger özel ekipman yoksa Ayrica, size negatifleri taramak için bir ev tarayici kullanmak mümkün olmayacaktir.

Fotograflariniza tarama için baska bir dezavantaji kendinizi o zaman muazzam miktarda almasidir. Eger yüzlerce fotograf varsa, her biri ayri ayri tarama hafta geçirecekler. Sadece birkaç resim varsa, bu seçenek gerçekten sadece iyi çalisiyor.

baskasi bunlari taramak olan

Bir resim tarama dijital bir dosya dönüstürmek için tek yoldur, ama evde tarama en iyi seçenek olmadigi için, daha iyi bir seçenek baskasi sizin için fotograf koleksiyonu tarama sahip olmaktir. Bu kullanim için tasarlanmis bir yüksek çözünürlüklü tarayici vardir ve bunlari fotograf veya negatifleri taramak ve bir dijital formatta dönüstürmek var bir dis sirket kiralayabilirsiniz. Orada bu isin içinde bir maliyet, ancak süreyi göz önüne aldigimizda bunlari taranan sahip daha uygun maliyetli hale gelir, bunlari kendiniz tarama yatirim olacaktir.

, Ama fotograf dijital hizmetler dönüstürmek sunan sirketler var görüntünün bir temiz, keskin kopya üreten yüksek çözünürlüklü tarama donanimlari var sadece. Görüntü zamanla soluk ise bazi sistemlerde bile renk düzeltme için izin verir. Eger görüntüleri profesyonel taranan oldugunda aldiginiz dosya görüntü kalitesi için herhangi bir endiseniz olmadan kullanmak baska çevrimiçi sonrasi, büyütmek, ya da bir yüksek kaliteli görüntü dosyasidir. Eger varsa negatifleri kisa sürede basili resim olarak solmaz beri Ayrica, bu yaparak, orijinal görüntü kalitesini daha da yakin bir görüntü üreten, negatif dogrudan tarayabilirsiniz.

Eger bir dijital formata dönüstürülmesi gereken resim veya negatif baskili varsa, iki temel seçenek var. Sizin için bunu yapmak için profesyonel bir tarama laboratuar ise, kendiniz yaparak sinirlamalari nedeniyle en iyi seçenektir. Laboratuvar size ihtiyaciniz biçiminde bir bitmis ürün verecek ve modern bir dijital formata o eski resim dönüstürme baslamak emin olun.