daha sik daha iyi fotograflar üretken stok fotograf

Stok girmesini En fotografçilar bunu sürekli çalismasi için görüntü çok büyük bir ihtiyaç tesekkür ederiz. Öncelikle baslatmayi ama sen ertelemeye izin vermeyin zaman dahil numaralari aslinda oldukça korkutucu olabilir. Iste katlanarak üretimin artirilmasi ve elde edilen görüntüler son derece pazarlanabilir saglayacak basit bir sistem var.

En fotografçilar gerçekten etrafinda asla, ancak pazarlari belirleyerek ve arastirma koymak daha fazla zaman, daha satilabilir isinizi olacaktir. Büyük bir sir var var: herhangi bir alanda en iyi pazarlamacilar, bir pazar belirlemek bu arastirma ve yeni müsteriler sadece olmasi gereken bir ürün yaratmak olanlardir.

Ama en fotografçilar seylerin satis tarafinda önlemek ve iyi fotograflari kendi satacak (hope!) inaniyorum.

Eger pazarlari belirleyerek ve hiç vizörden bakmak önce, onlari arastirma koymak daha fazla zaman, daha satilabilir isinizi olacaktir.

Iyi haber bu fotograf bu yaklasim uygulamak oldukça basittir oldugunu. Mülhak ikramiye bu yaklasim ne zaman toplu önemli ölçüde de artmasidir!

Bu, simdi baslamak ve gelecek yillar için eklemeye devam basit bir üç asamali bir süreç. Gerektigi gibi çesitli bölümlerine ek sayfa ekleyebilirsiniz yüzden kendinizi halka klasör ve bölücü kartlarin bir paketi almak öneririm. Basitlik sizi aldatmasina izin vermeyin, bu çok güçlüdür. Iste nasil çalisir:

1. Ana konularin bir listesini yapin … simdilik 10-12 yaklasik hedefliyoruz. Sen simdi sadece ates gibi ana konulari bir kaç yazmak için, sürekli bu katacak, iyi ates bu ve gerçekten daha sik ates istiyorum bu.

Yeni bir sayfanin üst kisminda her biri yazin. Bir telli defter kullaniyorsaniz, aralarinda ek sayfalar eklemek, böylece, bu bölücü sayfalari olusturmak.

2. Simdi malzeme fotograflari ilginizi çekebilir fotograf alicilarin türlü bu ‘Baslik’ her birinin altinda bir listesini yapin. ‘Konu’ basligi altinda bu yazin ve mümkün oldugunca spesifik olun.

3. Simdi ise, bu Konu-Alici kombinasyonlari her biri için bir sayfa kurmak. Sen bu konuda bir görüntü kullanilarak bu alici türü örnekler arayan gitmek gerekir. Bu örnekler bulmak ve gerçekten denemek için görüntü çalisma ve alici sadece var olmasi gerekir her görüntü hakkinda ne oldugunu çalismak gerekir.

Isterseniz ilgi herhangi bir teknik ayrintilari not edin, ancak ana odak içerik ve kompozisyon olmalidir. Sizin pazar arastirma, rekabet bazi çalisma yararlidir yüzden, ama burada gerçek degeri potansiyel müsterilere paralarini harcama ne anlama oldugunu.

Her yayinlanan fotografta genellikle alici sadece sahip oldugu bir veya iki unsur olacak bakin.

Fotograf oldukça ‘yumusak’ portre olsa bile, insan, hayvan veya nesne, genellikle bazi özel özellik veya özellik yakalanan ve o görüntüyü seçmek için alici neden oldugu iletti olacak.

Bir ruh hali ya da duygu ya da diger mesaj: diger zamanlarda fiziksel bir unsur, ama daha az somut bir sey olmayacaktir. Onlar bu yüzden sadece mesaj görebilirsiniz yakindan çalisma gerekir olanlar, ama nasil fotografçi iletmek için resmin fiziksel elemanlari kullanilir?

Fotografçi hikaye eklemek için sahne kullandi mi? Orada oyun daha ince semboller var mi? Nasil tüm unsurlari birbirine uygun musunuz? Nasil fotografçi ruh hali ya da duygu kullandi?

Diger görüntülerde unsurlarin bu tür tanimak baslayincaya kadar, o olacak vur-özledim kendi çalismalarinda onlari yakalamak ister. Ancak, bir kez diger görüntülerde bu unsurlar aramaya baslar, kendi fotograf firsatlari onlari görmeye baslarsiniz ve sonra kendi is bunlari dahil baslayabilirsiniz.

Eger neredeyse garanti ediyorum yaptiginizda kendinizi çok daha pazarlanabilir çekim çekim bulacaksiniz. Ayrica siz de daha üretken bir sürü çekim yaparken bulabilirsiniz.

Zaman içinde belirli bir nesne çekmek için firsat ile karsi karsiya konum bu yüzden, size fotograf gibi herhangi bir konu için potansiyel alicilar onlarca notlari ile bitirmek olabilir, sen alici-türleri ne olabilecegini genis bir liste olacak Bu konunun görüntüleri ilgi ve istedikleri görüntüleri belirli bilgi vardir.

Bunun yerine bir ya da iki ‘fotografçi’ çekim alma kolayca yüksek menkul görüntüleri onlarca, farkli bir belirli bir pazar için her özel çekim ortadan yürüyebiliyordu.