daha iyi fotograf ipuçlari – yaratici etkisi

Hiç ifade “Roma bir günde insa edilmedi?” Aslinda, ne akla gelen Roma denince duydun mu? Kemerler, sütunlar ve Chariot yarislari, belki de? Romalilar yeni zirvelere bu kavramlari almis olsa da, bu tür fikirlerin orijinal yaraticilari degildi. Onlar diger taraftan vardi, fikirler uyum ve bunlari yaparken ustalari kendi gibi görünüyor.

Romans din, sanat (özellikle heykel), edebiyat ve Yunanlilardan dili gibi seyler ödünç ya da dönüstürülmüs. Mimarlik, kemerler ve sütunlar ve arazi sulamak için siperler gibi Etrüskler geldi. Araba yarislari ve Gladyatörler de fikirlerini degil idi.

Tarihi üzerine Roma’nin etkisi inkar edilemez, ben baska bir yere geldi ne onlara ne yapti o kadar ilginç buluyorum. Ayni fotograf için de söylenebilir. Mikroçip ve veri depolama aygitlari gibi teknoloji bilgisayar endüstrisi geldi. Birçok tasarim ve sanat kavramlari de Yunanlilar geldi. Üçte ve örnegin önde gelen hatlarinin kural, hiçbir sekilde “yeni” kavramlar ile bulunmaktadir.

Uzun yillar boyunca kamera fotograf, denklemin sadece bir parçasi oldu. Eger Ansel Adams veya Edward Weston gibi “Büyük Ones” düsünmek bile, zihninizi genellikle tamamen baska bir sey düsündüm. Siz de kendi karanlik oda çalisma yapti sürece zaman içinde bir noktada, ciddi bir fotografçi olarak kabul edildi.

Çogunlukla karanlik oda bugün Yunanlilar ve Etrüskler yolunda gitti. Bu ya da en genç fotografçilar kompozisyon, kirpma, ve tasarim odaklanmak ögrendim yerdi. Çogunlukla unutulmus olsa da, karanlik oda sadece Craft aksine fotograf bir Sanat haline getirdi. Bana bu açik anlatalim. Sanat benzersiz vs bir zanaat dogruluk ile tekrar ve tekrar üretilebilir bir sey bir seydir. Bir zanaat çok sanatsal görünebilir de, ayni degildir.

Bir karanlik odada hiç genç fotografçilarin büyüyen bir nesil var aci farkindayim. Sizin için, ben onun kayitlari ve seritler (ön mp3 dönemi) kaçirdigi sikayet yasli bir adam gibi ses gerekir. Bu biz yetistirildik nasil anlamak gerekir. Herkes bir fotografini çekiyor, ama her iki yapmak için gerçek bir fotografçi aldi.

, Son islak karanlik oda çikardi zaman College bir genç oldu. Kuru karanlik oda hiç karanlik degildi, onlar bilgisayar laboratuarlari vardi. Ben bu kadar kötü hissetmiyorum bu yüzden onlar sadece adi tuttu düsünüyorum. Karanlik oda öldügünde Bu, sistem için bir sok oldu, ben fotografçilik hakkinda bildigi her seyi tüm yarisindan sonra aniden yirtik.

Uzun yillar boyunca ben kaybettim hissettim, gerçekten artik bir fotografçi gibi hissetmedim. Ben hile gibi hissettim, tüm sonra, simdi sadece bir fotograf aldi, ben artik fotograf yaratti.

Sonra bir Paskalya Pazar, bir sey aklima geldi. 2000 yil önce Celile bir genç adam dünya üzerinde büyük bir etkisi vardi. O bazi büyük kavramlari ögretti ve sonra öldü. Onun takipçileri emin birçok degilim de kaybolur hissettim. Iyi haber bugün çogumuz hala sefkat, bagislama ve sadaka bu ayni kavramlari takip ediyor, bir. Ölümü sonunda, ama baslangici degildi.

Fotograf bugün de ayni kavramlari izler. Dijital Fotografçilik dünyasi aslinda bize daha az, daha sanatsal degil olmasini saglar. Bize bir karanlik odada saat alirdi seyler, simdi Photoshop dakika içinde yapilabilir. Kompozisyon ve tasarim orijinal Yunan kavramlari, 2000 yildan eski olabilir, ama onlari herhangi bir daha az dogru yapmaz. Dün becerileri bosa asla.

Fotograf evriminde biz 5×7 filmlerden 35mm film gitti ve biz sanat yok etmedi. Biz Renkli Siyah Beyaz tasindi ve sanat yok etmedi. Film Digital tasima bir sinirlama degildir. Bu yaratici sürecinde bir sonraki adimdir. Biz tarihten ders ise, olarak Romalilar yapti, biz de dünya üzerinde büyük bir etkisi olabilir. Unutmayin, geçmiste, insan dogadan ögrenmek için bir suç degil.