daha iyi fotograf ipuçlari – bir resim düsünür

Eger ifade duydugunuzda akla gelen ne, “Bir resim bin kelimeye bedeldir”? Eger Disleksi ya da birisiyle yakin iseniz, siz bu birçok kisi için kredi vermek çok daha dogru bir ifade oldugunu biliyoruz. Bu bir sözlü düsünür saniyede 2 ile 5 düsünceler olabilecegi söyleniyor. Bir disleksik kisi bir resim düsünür olarak kabul edilir ve saniyede 32 düsünceleri olurdu. Resim düsünme 400 2.000 kat daha hizli sözlü düsünce daha, genel olarak, oldugu tahmin edilmektedir. Ronald D. Davis “Disleksi The Gift”: Bu bilgiler geliyor.

Bir sözlü düsünür örnegin kelime “CAT” ögrenir, o temelde 4 düsünce, her harf ve ne bir araya gibi ses vardir. Öte yandan resim düsünür, hatta sesler düsünerek önce, en az 40 farkli sekillerde kelime “CAT” harfleri göreceksiniz. Disaridan bir bakis açisindan, bu o kadar yavas, ama gerçekte onlar sürecine KADAR daha fazla çaba koyarak çünkü resim düsünür özürlü gibi görünüyor.

Önce büyük bir ülke çapinda portre zinciri için çalismis olmak, ben portre oturma basina 7 çekim sinirli hatirliyorum. Sadece bir konu çekim olsa bile hala (çok sinirli), sözel düsünme rastladi. Ben beni bile daha az seçenek verdi bir ailenin fotograf çekim ise. Öte yandan bir resim düsünür, kolayca ayni konuda 30 ila 40 fotograf çekmek ve bir sey gelmiyordu. Bir resim düsünür ayni konu 50 ya da 60 fotograf yapabilir, onlar kendilerini itmek istedim.

Bazi insanlar oldugunu iddia edecektir Eger ayni konuda çok sayida fotograf, tabii ki birkaç çekim ile “sansli” alacak çektiginizde. Bence, sans onunla ilgisi yok. Eger tüm olanaklari (sadece yukari veya asagi, saga, sola) kesfetmek zaman; büyülü bir sey olmaya baslar, bizden çok az girisim cesaret o aklin o bölüm girmeleri baslar. Bu fotograf yaratici kenar bulmak baslar.

Albert Einstein, Thomas Edison, Leonardo de Vinci, Thomas Jefferson, John F. Kennedy, Steven Spielberg, Whoopi Goldberg, Cher ve Henry Winkler disleksi sahip olmasina ragmen tüm basarili degil idi, ama büyük ölçüde kismen bu sahip çünkü. Onlar resim düsünürler çünkü onlar daha fazla görme (hayir cinas tasarlamak) vardi. Siz de kendi sinirlamalari kendinizi birakarak bu vizyonu paylasabilirsiniz.

Tabii ki daha fazla hatalari olacak, siz deneme daha yaptik ama Thomas Edison bir zamanlar dedigi gibi, “Ben basarisiz degil çünkü. Ben ampul icat etmek degil 10.000 yollarini biliyorum. ”

Açikçasi, siz bir gazete fotografçi ya da yaraticiliginizi genisletmek için en iyi zaman olmaz Noel’de sirada bekleyen insanlar olan bir portre fotografçisi iseniz. Ama diger yandan, eger haftada bir kez, hatta sadece ayda bir kez herhangi bir konu aldi ve sinirlarinin ötesine itti. . . Ben bu sinirlari genisletmek baslayacaktir garanti.

Birisi bir sey hakim, onlar o kadar iyi onlar ne yaptiklarini düsünmeden yapabilir ögrendim. Hepimizin yaparak ögrenmek insanin dogasinda vardir. Ben Rahat disinda adim ve hiç hayatinizda tek bir konu çektiginiz daha fazla fotograf çekmek için davet ediyoruz. Bu süreç bir resim düsünür bir sözlü düsünür sizi dönüstürmeye yardimci olacaktir. Bir adam saniyor olarak, hatirliyorum, o da öyle.

Sizce nasil usta sonra, hediye artik bir handikap oldugunu kesfedeceksiniz. Ayni olay bir düzine diger fotografçilar özleyecegim çaba olmadan seyler görecegiz. Eger fotografçilik konusunda ciddi iseniz bu bir sonraki seviyeye fotograf is gücüne nasil.