daha iyi bir fotografçi olmak için ipuçlari ve püf noktalari

Harika fotograflar deneyimi ile birlikte gelir, ama size fotograf deneyimini gelistirmek için baskalarinin deneyimlerinden ögrenecekleri birkaç ipucu ve hile vardir. Asagida bunlardan on sunlardir:

1. Dijital kamera tripod ve otomatik zamanlayici kullanin. Bu iki sey size keskin ve net fotograf çekmek için daha iyi sansi verecektir.

2. Arka planda düzenli ve temiz tutun. Fotografi çekmeden önce, bölgede onu dahil etmek istemediginiz her seyi kaldirin. Bu ayni zamanda göz çevresi dalip kalmadan konuya odaklanmak yardimci olacaktir.

3. Olabildigince yakin olarak kamera yerlestirin. Kameranin ekranina bakmak ve fotograf istediginiz seyler hemen hemen doldurun emin olun. Makro özelliginin kullanimi gerçekten yardimci olabilir. Kullanmak ve hangi mesafelerde uygun nasil görmek için üreticinin el içine bak.

4. Fotografin konusu odak oldugundan emin olun. Bir de odakli resim bakmak ve neredeyse imkansiz daha sonra gelistirmek için rahatsiz edici. Fotograf odakli degilse, yeni bir almak.

5. Koyu gölgeler uzak durun. Dolayli günes isigi ve flas yapay ya da dogrudan günes isigina daha fotograf için çok daha iyi.

6. Eger kamera ekipmani kurmadan önce fotografini çekmek istediginizi düsünmek için biraz zaman ayirin.

7. ,, Kirpma, yeniden boyutlandirma dönen netlik ve gerekirse sikistirarak nihai sonucu gelistirin. Minimum için gerekli düzenleme miktarini azaltmak için Ancak, bu tür bir sekilde verilmedi alir. Örnegin, resim istenmeyen nesneleri kaldirma yapmaniz gereken gereken bir sey degildir.

8. Sizin kamera tüm özellikleri tanimak ve bunlari kullanmak için edebilmek için üreticinin kilavuzunu okuyun. Kullanmaya baslamadan önce kamera hakkinda bilgi edinmek için en önemli seylerden bazilari nasil ve uzaklastirmak için nasil beyaz dengesi ve pozlama seviyeleri, ayarlamak için nasil makro ve manuel odaklama ayarlarini kullanarak fotograf çekmek için zamanlayici, vardir konu sizi fotograflariniz için çözünürlügünü ayarlamak için nasil fotograf ve istiyorum.

9. Deneme denemek için çekinmeyin. Onlar nasil çalistigini kendiniz görmek için uygulamaya okumak teknikleri koymak deneyin. Fotografin açisini degistirmek, çesitli arka plan renkleri ve maruz kalma seviyeleri denemek, farkli aydinlatma kullanmak, size üzerinde duruluyor nesneyi döndürmek. Belirli bir teknigi fotograf artirabilir ne kadar sürpriz olabilir.

10. Sag beklentileri. Sen ilk atis gelen mükemmel bir fotograf elde etmek için beklememelisiniz. Bu nadiren olur. Iki ya da üç çekim yeterli degil ya, sen genellikle daha iyi bunu yapamazdim karar vermeden önce en az bes gerekir.

11. Kameranin el sanatlari ve taki fotografçiligi için dahili flas kullaniyorsaniz, her bir fotograf için flas ünitesinin mümkün olabildigince daha fazla isik üretmek için kamera ile birlikte gelen elektrik kablosunu kullanmalisiniz. Eger flash kullanmayin bile, kamerayi kullanarak gibi, piller bosalir ve flas ünitesi çikti da azalacaktir.

Bu ipuçlari her kullaniyorsaniz size fotografini bir anlik iyilesme göreceksiniz. Eger yeni bir fotograf aliyor her zaman istediginiz ve onlara bakin eger bunlari basili olabilir.