çiçek fotograf için ipuçlari

Bilmeniz gereken temel ucu odaklanmak için gidiyoruz ve hangi odak vardir. Odak çiçek, yapraklari, ercik üzerinde olacagini mi. Bu size fotograf çekmek kadar baslamadan önce çözmek gerekir. Odakli olmak konuyu bilerek sonra, simdi odak nasil, konuyu nasil belirleyebilirsiniz. Eger otomatik odakli kamera kullanacaksaniz, o noktada odak kamera ayarlayin. Nokta odak seçenegi kullanirken net yakin görüntü elde edeceksiniz. Kameralarin çogu fotograf kadar yakin alma ayari vardir. Burada kamera deklansör hizi ve iyi bir yakindan elde etmek için diyafram optimize ediyor. Arka planda bu uyum olmaz, böylece uzak arka plan çiçek ayarlayin.

Herhangi bir hareket görüntü bir netlik kangren gibi kamera çok hala olmasi gereken net bir görüntü elde etmek için, bilmiyorum. Yani burada kullanmak için en iyi sey tripod oldugunu. Bir tripod sadece kamera herhangi bir hareketi azaltacaktir. Bu kamera hareketini çözmek bu yüzden, simdi konu veya çiçek hareketi düsünmek gerekir.

Konunun hareketi kamera hareketini daha kontrol etmek çok zordur. Burada var tek çözüm biraz sabir sahip olmaktir. Rüzgar durdu alir dek bekleyebilirsin. Ya da, konu etrafinda hareketi engellemek için örnegin karton parçasi kullanabilirsiniz yardimci olabilir nesnesini kullanabilirsiniz. Bu yüzden de size resim için güzel bir arka plan vermek için yardimci olabilir kontrast renk seçebilirsiniz. Rahatsiz edici renk kullanimi ve fark görmüyorum.

Bilmeniz gereken diger önemli ipucu isiktir. Dogal isik en iyi seçenek olabilir. Ama bu ayni zamanda isik üniformali olacak ve herhangi bir yansimalari olmaz sekilde en iyi isik, bulutlu gün olur, sert gölgeler neden olabilir. Eger otomatik odaklama kullanacaksaniz Yani iyi bir fotograf verecek. Eger isik almak için sansli degilseniz Ayrica, günesli bir günde daha size birkaç ipucu olabilir. Çiçek dogrudan günes isigi bulunur Örnegin, daha belli ki aksama kadar bekleyemem. Dolayisiyla, sadece bir esarp tutarak biri tarafindan çiçek gölge saglar.