çiçek fotograf çekmek için ipuçlari

çiçek fotografçilik ipuçlari

– Kamera Ne tür en iyisidir?
– Lens Ne tür kullanilmalidir?
– Gerekli tripod mi?
– Nereden çiçek fotograf çekmek?

Bir SLR veya Çiçek Fotograf için bir Nokta ve Vur Kamera kullanmali miyim?

Bütçe kisitlamalari kabul ile, bir kendi çiçek fotograf proje ya da hobi maliyet ve gider pratik sinirlari asmadan için en iyi kamera seçmelisiniz. Bir SLR fotograf makinesi kesinlikle olaganüstü sonuçlar verecektir. Bu benim gerçekten iyi bir nokta kullanilan ve kameralar çekim çünkü SLR organlari, her zaman bir nokta ve ates vücut daha iyi bir fotograf makinesi gövdesi oldugunu kismen bagli degildir. Ama bir SLR lens degistirilmesine izin yetenegine sahiptir ve bu özel bir konu için mükemmel bir lens kullanan kavramini tesvik eder. Baska bir deyisle, is için dogru lens kullanabilirsiniz. Bir nokta ve kamera çekimi ile ise size belirli bir lens kullanarak sikismis.

Ne SLR KAMERA için en iyi lens?

Ben makro lensler çiçek fotografçilik için büyük oldugunu bulduk. Bir çiçek çiçek ayrintilari yakinlastirmak yetenegi genellikle çiplak gözle tarafindan gözardi edilir baska bir dünya bir gerçeküstü etki saglar. Bir çiçegin en karmasik parçalarindan bazilari sadece bir rüya olur geçici bir deneyim gibi görünebilir. Ama normal bir lens ile bu ayrintilari yakalamak için çalisirken her zaman en iyi çalismaz. Ayrica hizli diyafram hizlari sunan bir lens kesinlikle daha kolay düsük isik kosullarinda fotograf bu tür elde etmek için yapacaktir. Sen kapali daha hizli obtüratör hizi daha iyi bu yüzden makro çiçek resimleri aliyor, çogu zaman rüzgar büyük düsmanidir.

Hizli lens deklansör açabilirsiniz ne kadar hizli bakin ve bir fotograf makinesi gövdesi üzerinde kapatmaz, ama özellikle lens kendi diyafram yetenegini ifade eder. Açiklik genellikle F faktörü ile ölçülür. Böyle bir örnek, 28mm sabit odak uzunlugu ve af/1.8 diyafram hizina sahip bir lens olacaktir. Bu manzara ve genis açi çiçek fotograf için oldukça iyi bir lens ve bir diyafram sayisi ile düsük düsük isik kosullarinda hizli çekim hizlari sunabilir. Daha yavas bir lens af/4.5-6.3 diyafram sunan 70-300mm makro objektif olacaktir. Objektif zum yetenegi saglamak için daha birçok unsur vardir ve lens çapini artirmadan çok daha uzun bir odak uzakligi oldugu için o zaman yeterli isik kameralari sensörü ulasmak için izin vermek için deklansör zaman artirarak düsük isik seviyelerinde telafi gerekir.

Hiç kagit havlu veya kagit sarma bir rulo bir rulo tüp içine baktiniz mi? Eger orada karanlik fark ederseniz iyi, fakat kisa bir rulo parlak yapmak ayni zamanda, tüp iç çapi tüp tüp içinde var olan daha hafif büyüktür. Bu cam çok sey var, çünkü hizli diyafram ve uzun telefoto odak sunuyoruz Bu neden lensler için (yani 500mm), genellikle oldukça büyük ve agir. Lens bu tür büyük ve agir degil sadece ama çok pahali, bazi, 6 ila 7 kadar ulasabilir 8 ya da 10.000 $ olabilir. Yani pratik ile objektif maliyeti dengelemek için önemlidir. – $ 500 Genellikle yaklasik 300 $ için iyi bir SLR makro çiçek lens alabilirsiniz.

Eger çiçek fotograf için bir tripod kullanmali miyim?

Pekala, iste bu sorunun iki cevabi olabilir ve nihai sonuç size çiçek resimleri olmak istiyorum nasil keskin olabilir? Eger bir alan olan ve genel manzara çiçek fotograf üzerinde duruluyor eger bir kamera ellerinden tutma ve çiçek fotograf çekmek için çalisan iyi ve güzel. Eger ince ayrintilari resimleri (makro) kadar yakin aliyorsaniz ancak deklansör hizi ve diyafram görüntülerin kalitesinde büyük bir rol oynamaya olur.

Görüntü Sabitleyici veya Optik Sabitleme bazi kamera sarsintisini telafi etmek için yardimci olur. Ancak pek çok reklam tarafindan genellikle yaniltmak ve bu 1 veya 2 durak daha hizli saglayacak belirten üretmektedir. Evet, bu özelligi kamera sarsintisini için bu sekilde telafi edecek, ama yavas bir lens ile birlikte düsük isik kosullari için telafi etmez. Görüntü sabitleme bazi yardimci olabilir ancak görüntü kalitesi bu özelligi sikinti yasiyor. Görüntü sabitleme kullanirken genellikle görüntü hafif yumusaklik den biraz yasayacaktir. Netlik bu hafif bir azalma belli olmaz ve ortalama acemi veya amatör fotografçi tarafindan göz ardi edilebilir. Ayrinti için bir titiz Ama eger o zaman daha iyi size tripod getirmisti istediginiz o mükemmel çekim için kullanisli bir tripod var emin olmak vardi.

Nerede Çiçek Resimleri alabilir?

Park rotalari

Ilkbahar ve Yaz saati ormanda ve park yollar boyunca büyüyen yabani çiçekleri bulmak için en iyi mevsim vardir. Önceden plan emin olmak ve yerel parklar ve rekreasyon alanlari iyi bir harita alin. Bazi yerel parklar tüm gül bahçeleri sadece fotografi bekliyor var.

dag ormanlari

Bu dag defne, orman gülleri ve yabani açelyalar resimleri için avcilik ise, daglara ziyaret etmek yaz sonu kadar beklemek en iyisidir. Bu daglik bölgelerde sicak kadar dag çiçekleri genellikle çiçek yok. Bu bazi bölgelerde Temmuz kadar geç olabilir. Eger bölgede çiçek için en iyi zaman bildiginizden emin olun veya baska bir hayal kirikligina ugrayabilirsiniz.
yerel sera

Yerel bir sera çiçek fotograf çekmek için harika bir yer, ama son derece izinleri ilk edinmenizi öneririz, biraz saygi uzun bir yol kat edecektir. Ayrica, sera ziyaret ederken herhangi bir müsterinin yolumdan kalmak emin olun. Size is onlarin yerine size fotograf icar bir iyilik yaptigini unutmayin.

Çevrenizde

Birçok yerel mahallelerde harika çiçek görüntüler var. Onlarin çiçek fotograf çekmek eger sadece komsulari sorarsaniz çok kendi bahçesinde sizi agirlayacak ve genellikle yaptiklari isin çok gurur duyuyoruz ve onlarin çiçek hakkinda bilmek istediginiz tüm söyleyecektir. Ve kim yeni arkadaslar olabilir bilir.

Çiçek Fotograf çok ödüllendirici bir hobi oldugunu ve bu konuda en iyi seylerden biri resmini çekmek konularda tükendi asla. Bu yüzden pil sarj almak ve flash bellek kartlari hazir ve yerel park, orman ve hatta yerel sera dogru bir yürüyüse çikin ve buldugunuz sonuçlara hayran kalacaksiniz. Çiçek çerçeveli fotograf hem amatör ya da profesyonel herhangi bir çiçek fotografçi, için harika bir ödül vardir.