Canon EOS 30d SLR dijital kamera yorum

Canon EOS 30D SLR dijital fotograf makinesi Eger 23 ya da 6, 30 JPEG veya 11 ham çekim için sürekli çekim modunda yakalayabilir ardisik kare sayisini artirdi vardir. Bu saniyede 5 kare oldugunu, ancak söz önemlidir. 30D 3.5% ölçüm dairesi araciligiyla, gerçek bir spot metre vardir. Canon bu model ekledi bir avantaji 1/3-stop artislarla ISO hassasiyeti ayarlamak için yetenegidir. Daha büyük 2.5 inç LCD ekran artik alt sinif 20D üzerinde 1.8 inç modeli göre daha genis bir görüs açisi sunuyor. Bu arkadaslariniz veya aile üyeleri ile çekim gözden için geliyor. Canon’un Picture Style gibi netlik, doygunluk, ton ve kontrast gibi özel ayarlari sayisiz düzenlemek için harika bir yol sunar. SLR fotograf makinesi Bu sinif her zaman oldukça kolay bu özellikleri kontrol etmek için izin verdi. Bu modelde çekim dayaniklilik oranlari kadar 100.000 kadar döngüleri.

30D degil birçok açidan degisti, ancak bazi bu gibi gelecek modellerde bir güncellestirme kullanilmis olabilir. Biri için pil, tipik çekim oturumlari üzerinde yeterince uzun sürmez ve sadece her tam sarjli oturumu ile yaklasik 250 fotograf çekmek için izin verir. Objektif bazi lensler ile genis açili odak uzunluklarinda onboard Flas kullanirken bir gölge döküm sorunlu sikinti vardir. Vizör sadece sahne yüzde 95’i gösterir. Ne olursa olsun bu küçük aksiliklere, 30D hala 20D oldugu birinci sinif kamera kalir.

Daha az gelismis sürekli çekim performansi, spot ölçüm ya da daha küçük bir LCD bir kamera tercih ederseniz yaklasik 200 $ tasarruf olacak bu yana, siz de, 20D için gidebilir. Ama yine de daha kaliteli bir kamera talep varsa, elbette, Canon EOS 30D SLR dijital fotograf makinesi göz atin.

Iyi? Bu kamera üstün düsük isik performansi, hizli ve duyarli kontroller ve avanslar ve çaylak fotografçilar hem de özellikleri çok güzel bir denge sunuyor.

Kötü? Bu kamera pop-up flas bazi lensler ile gölge biraz çevirebilirsiniz ve cihazin sadece 95% görüs açisi yaklasik saglar. Pil ömrü de vasat. 1.6x objektif dönüsüm faktörü de küçük bir dezavantaj.