büyük gida fotograf çekmek için ögrenmek

Farkli gida yemekler büyük fotograf çekmek bu yemek kitaplari ve gida reklamlarda gibi görünüyor kadar kolay degildir. Bu çekim çok dikkatli olunmalidir. Dikkat edilmesi gereken seyler çanak açisi, kompozisyon, isik, hem de ortaya çikabilecek sorunlari içerir. Burada fotograf kalitesini artirmak için bazi kilavuzlari bulunmaktadir.

aydinlatma:
Eger yemekleri çekim olan mutfak veya mekan aydinlatma düsünün. Bu artik mekan orada ayarlamalar yapmak zorunda o kadar önceden bu bilmek iyi bir fikirdir.

Koyu yerleri difüzörler sahip floresan aydinlatma bir sira ile düzeltilebilir. Bu yöntemin dezavantaji görüntü yesil bir hafif gölge sahip olmasidir. Sahip oldugunuz kamera bagli olarak, floresan aydinlatma veya kirmizi filtre etkilerini telafi etmek için kullanilabilir nötralize bir ayar olabilir.

Tripodlar kararliligi:
Eger gida fotograflarini aliyor çünkü, her atis yakin mesafeden yapilir. Bir mesafede alindigi çekim aksine kadar yakin yapilan çekim hareketinin duyarlidir.

Herhangi bir ani hareket ve resim harap olacaktir. Hatta bir tripod veya dergi sadece bir yigin kullanirken konuya odaklanmak daha kolay olur.

Gida sunumu:
Bu profesyonel bir görünüm elde etmek için, geometrik sekiller çanak kesti. Eger çanak maddeler yani sira güçlü vitrin mümkün olacak, böylece gida uygun düzenleme de önemlidir.

Eger çekecegiz gida Süsleme gözleri daha çekici hale dogal renkleri artiracaktir.

Odaklama:
Odaklama ve kamera alaninda derinligini ayarlarken halledilir ise oldukça silik bir fotograf canli ve dinamik olacak.

Kamera manuel odaklama yoksa, belirli derinlikte Odagi kilitlemek için yarim kameranin deklansöre basmak. Odak yeniden olusturma, deklansör dügmesi hala yarim basili iken kameranin konumunu degistirerek yapilabilir.

Otomatik kameralar genellikle alan diyafram veya derinligi eksikligi. Bazi bilerek arka diger alan daha genis bir derinlik bütün sahneyi yakalamak için kullanilan tercih ederken öznenin özellikleri yükseltmek için bir bulaniklik olur böyle diyafram ayarlayin.

Bunlar gida fotografçiligi ile ilgili bilmeniz gereken seyler vardir. Sabit uygulama daha iyi çekimler yardimci olacaktir. Içgüdüleri izleyin. Bazen bu daha iyi çekim saglar.