Bir video kamera satin alma kolay bir rehber

On yil önce mevcut olan tek video kameralar onlar profesyoneller televizyon için video çekmek için onlari kullandi bir arabasi etrafinda carted gerekiyordu o kadar büyük ve hantal olan analog tipleridir. Kameralar uzun bir yol kat ettik, daha küçük, daha ince, kullanici dostu ve çok farkli modellerde mevcuttur seçenekler ton var. Ve bugünün dijital teknolojisi ile dijital video kamera herkes ve herkes için film çekim ve düzenleme için bir rüya gibi.

Bir kamera ayrintilari bu özellikleri satin alma ve rehberlik verecektir için Asagidaki kilavuz dogru kamera ilk kez satin almak için gerekli.

Kamera Tipi: Analog kameralar hala var iken, dijital kameralar günün kameralar vardir. Dijital kameralar dijital kalitesinde herhangi bir kayip olmadan kayit ses ve video ile mükemmel kayit kalitesi saglar. Aslinda kalitesi çok çözünürlük 500 hatlari ile mükemmel renk ve netlik verimli analog daha agir basar. Dijital kameralar analog daha pahali olsa da, fiyat farki dijital tip satin almak için çok degerli yapmak için yil geçmis birkaç yeterince küçüldü.

LCD Ekran: Dijital kameralar fantastik düz LCD ekran özelligini kullanarak kaydedilen görüntüleri. Gerçek zamanli olarak LCD ekranda kaydedilirken görmek mümkün oldugunda kayit islemi bu kadar kolay ve eglenceli hale beri bu ekranlar tüketicilerin dijital kameralar çok popüler hale getirmistir. Eger gelemez kadar büyük bir LCD ekran almak istiyorum bir video kamera satin alirken. Daha büyük ekran daha size gerçek zamanli olarak kayit ne görebilirsiniz.

LCD ekranlar panel boyutu genel olarak 1.8 ila 3.5 inç arasinda degisen, inç olarak verilmistir.

Zoom Lens Yetenegi: Kameralar dijital ve optik zoom yetenekleri iki tür, var, ve birçok video kameralar hem de gelir.
Dijital zoom gerçek piksel büyütme görüntüleri büyütür. Bitmis görüntü böylece etkilenen ve açik bir tanimi yoksun. Optik zoom özelligi aslinda objektif hareketini kullanir. Odak uzakligi degistirilir ve lens geçer görüntülü optik zoom ile yakalanir. Yüksek optik soom degerlendirmesi daha iyi görüntü kalitesi.

Ses: Çok sik kameranizla kaydedilir ses video kadar önemlidir. Bir video kamera satin alirken yapabileceginiz en iyi sey seçenekler aramaya ve video kamera kameralar dahili mikrofon dayanarak aksine harici mikrofon ekleyebilirsiniz için bir mikrofon girisi oldugundan emin olmaktir. Harici mikrofon size kayit oldugunuz ses seviyeleri ile uygun kanallari ayarlamak saglayacak çünkü bir konser, dügün veya mezuniyet konusma gibi bir sey kayit yaparken harici mikrofon o zaman büyük fayda olacaktir.

KAMERA MEDYA FORMATI: dijital kameralar ile kullanilabilir birçok medya biçimleri vardir. Bir video kamera satin alirken bu özelligi bakmak ve ihtiyaçlariniza ve bütçenize uygun dogru biçimde seçmek çok önemlidir. Bu video kaydi nasil belirler ve ne tür depolama aygitinin kullanilan bir özelliktir.

DVD Kameralar: DVD-R, DVD-RW, ve DVD-RAM: gerçek DVD medya kameralar tartismadan önce, ilk üç var olan DVD formatlari farkli bir göz atalim. DVD-R yazma kez sadece özellikli bir DVD biçimidir. DVD-RW kaydedilebilir bir DVD ama yeniden yazar saglar ve böylece ayni diske sinirsiz yazma saglar. DVD-RAM – DVD Random Access bellek, bilgi ile kaydedilen silinir ve tekrar kaydedilebilir bir DVD disk vardir. Diskler hata kontrolü ve bir kusur yönetim sistemi dahili gibi DVD-RAM, son derece güvenilir bir biçimde kabul edilir. Bu nedenle, DVD-RAM diger DVD teknolojilerinin daha iyi olarak algilaniyor.

RAM çalma ile bir DVD oynatici veya DVD-RAM sürücüsü ile bir PC gerektiren yeniden yazilabilir DVD-RAM diskleri ile ilk bir eser: DVD kameralar iki sürümü vardir. En siradan DVD oynaticilar ile çalismak ve DVD diske görüntülerin gerçek kayit için izin daha popüler DVD-RW ve DVD-R diskleri kullanarak ikinci çalisir.

MiniDV Video Kameralar: kamera magaza Bu tür MiniDV kasetleri için veriler kaydedildi. Video ve ses kalitesi son derece iyi. MiniDV video kameralar nedeniyle MiniDV kaset küçük boyutu, küçük zarif ve sik.

MicroMV Kameralar: MicroMV kameralar MiniDV kasetleri çok daha küçük bantlar kullanin ve ayni zamanda sikistirma teknolojisi daha fazla kullanin. Micro MV MiniDV ve kayitlarin çok yüksek kaliteli video hem de tam dijital düzenleme yetenegine sahip çok daha fazla sikistirilir. MicroMV da çok kompakt, hafif ve küçük ultra.

Flash Media Video Kameralar: dahili Flash sürücü ve Flash Bellek kartlarini Bu formatlar kayitlari görüntüleri. Flash Bellek kartlari sunlardir: SD, Compact Flash, Memory Stick ve Memory Stick Duo.

HDD Kameralar: Sabit Disk Sürücüsü kameralar MPEG-2 video ve diger kodlanmis biçimleri ve kaydedilen veriler kompakt ve kayit olan dahili bir sabit diske saklanir. Bu formatin ters sikistirmasi kullanilarak video verileri büyük miktarlarda saklamak için yetenegidir. Video kamera içinde dahili sabit diske kaydedilir ve daha sonra bir bilgisayara indirilen ve bir DVD üzerine yanmis. HDD video kamera hiçbir hareketli parça vardir ve bu nedenle mekanik ariza daha az sansi var.

Dijital 8 Kameralar: Bu biçim Hi-8 video kasetleri dijital video kayitlari. Digital 8 Sony tarafindan gelistirilen bir tüketici dijital video kaset biçimidir, ve 1999 yilinda tanitti. Digital8 ekipman analog Hi8 ekipman ayni video kaset kullanir, ama ses / video sinyalini dijital olarak kodlanmis oldugundan farklidir. Görüntü kalitesi oldukça iyi ve bu formati Hi-8 kameralarda kaydedilen analog video kaset çalma saglar.

Yüksek Çözünürlüklü Video Kaydi yeni standart: HDV Kameralar – Yüksek Çözünürlüklü Video kameralar genellikle tam 1920×1080 çözünürlükte verir MiniDV kaset veya Sabit Disk Sürücüleri kullanmaktadir. Bu karar bir yüksek çözünürlüklü televizyonda harika görünüyor mükemmel bir yüksek çözünürlüklü video görüntü kalitesi saglar. Bu özelligi ile bir video kamera satin alirken yüksek çözünürlüklü video düzenleme için bir bilgisayar video düzenleme yazilimi gereksinimlerini karsilamak için bellek hizli bir islemci ve çok gerekli oldugunu bilmek önemlidir.

Görüntü Sabitleyici: Bir video kamera satin alirken dikkate almaniz gereken önemli bir özelligi istikrar insa edilmistir. En çok ev kullanicilari günlük çekimleri için yapmiyoruz bir tripod, üzerinde oturan kamera ile video çekim sürece elin dengesizlik ya da mastürbasyon kaynaklanan görüntü bozulmalarini önlemek için kamera tutarken, el kararli olmalidir. Bu özellik, çekim sirasinda elinde kamera mastürbasyon neden bu hatalari düzeltmek için yardimci olur.

Optik ve Elektronik: sabitleme özelligi iki tür gelir. Objektif bir parçasi sallamak telafi etmek için kamera hareket nerede elektronik teknigi üstün, Optik Görüntü Sabitleme tekniktir. Elektronik Görüntü Sabitleme teknigi ile video kameranin dahili bilgisayar titremesinin ters yönde elektronik olarak kaydirir. Bu, hafif, görüntü üzerinde mesafe ayari ile elde edilir. Kötü elektronik teknikleri netlik ve çözünürlük kaybina neden olabilir.

Kontroller ve Kamera Boyutu: boyutu için kullanilabilirlik ödün vermek istemiyorum bir video kamera satin alirken. Küçük bir video kamera belki sirin ve rahat tasimak için ise, o da kullanici dostu oldugundan emin olmak için önemlidir. Bu kamera kolayca kontrol dügmeleri erisemez o kadar küçüktür ki, kayit, kayit deneyimi engel olacak ve ayni zamanda bir güçlük haline olurken kolaylikla bir kameranin kontrolleri ulasmak ve kullanmak mümkün olmak istiyorum.

Piller: kameralar Genellikle farkli model tam dolu bir pil kayit süresi miktari degisen için izin farkli pil kapasitesi var. Bireysel dijital kameralar pil ararken göz önüne almaniz gereken bazi sorular: kamera sarj edilebilir pil ile birlikte mi geliyor? Ne kadar kayit süresi tam dolu bir pil geçerli? En iyi seçenek bir sarj edilebilir pil olan bir video kamera satin almaktir. En tam ücretleri yasamin bir pil 6 saat verir.

Sonunda, bir video kamera satin alirken dikkat edilmesi gereken en önemli faktör, kisisel kullanim, arzu ve fiyat özelligimizdir. Markalarin derecelendirme mevcuttur ve anahtar özellikleri ve teknik listesini marka ve model ihtiyaç ve bütçenize uygun olmadigini belirlemek için bakmak gerekir.

Dijital kameralar ucuz degildir, aslinda genellikle üzerinde 2500 $ satis fiyati 280 $ arasinda herhangi araligi olabilir agir bir yatirim olarak düsünülmektedir. Göz önünde bir sey bugünün dünyasinda Internet satici ve tüccarlar milyonlarca is için rekabet bir sahne saglayan ile perakende tüccar kaçinarak ve indirimli olarak dijital kameralar satin alarak para önemli miktarda tasarruf için kolay olmasidir.