bir sanat formu olarak dijital fotografçilik

15 yasindan beri fotograf hemen hemen her türlü dabbling oldum. Pratik Fotograf için çalisan ve daha sonra ilk dijital görüntüleme dergisi baslatilmasi, gazetecilik alaninda kariyer ardindan, ePHOTOzine olusturmak için gitti.

Sik sik bizim forumlarinda birisi soru “Fotograf sanat mi çikar? … Bu çok duygusal bir konu ve yetkililer her zaman argo ve küfürlü yorumlar kaldirmak için hazir elle vardir. Sorun tüm fotograflar dergi yildir ögrendim gibi, bir sanat ve fotograf tutkulu duygu ve son derece güçlü manzarasi uyandirmak oldugunu. Bu dijital teknolojinin yükselisi bu yana daha çok olmustur.

Ben dogal ates gibi bu fotografçilara üzgün neden süphesiz ben paylasmak üzereyim bir görünümü var!

Insanlarin yalakalik yapmak o resimleri ile ilk birkaç sorunlari dolu zaman Ingiltere, Dijital PhotoFX içine ilk dijital teknik dergisi tanitan sorumlu kisi olarak, ben kayalik zeminde zaten. Bilirsin – ile gondol veya çiçek arka planinda üst üste Venedik maskeleri kenarlari kazinmis efektler yaratmak filtre bulabilirsiniz.
Evet, benim için, bu oldu, ve dijital, çok heyecan verici bir üründür.

EPHOTOzine biz dijital manipüle görüntülerinin her türlü olsun, ve biz de fotografçilar bu “fotograf degil” oldugunu sikayet olsun. Eh gibi degildir.

En fotograf önce, zaman içinde bir sekilde geri dönüp bir konu olarak manzara bakalim. Ressamlar iyi ya da degildi. Bir sahne aldi ve yag veya su renk kullanarak çogaltmak kadar zeki olanlar vardi. Sahne o geldigince gerçege yakin olur diye düsünüyoruz. Sahne almak ve, hayal gücü ile, aydinlatma daha gerçekte daha görsel olarak daha dengeli bir sahnedeki renklerin daha canli ya da ögeleri, heybetli yapabilir olanlar vardi. Sonra tosh bir yigin olusturulan olanlar vardi.

Sonra fotograf icat ve her seyi degistirildi. Bizim üç tip alirsaniz boyarken o / o yaptigi gibi, ilk bir sahne yeniden olabilir, ama çok daha kolaylikla, ikinci filtre ekleyebilirsiniz, bir spot metre ve öznel sesleri için ortaya çikarmak için isik veya bazi karanlik oda tedavi kullanimi daha iyi sahne yapmak, ancak çogu fotograf uzakta toplam yaratici kontrolünü ele geçirdi ve üçüncü, kamera anlasildi saglamak olabilir için, ilk grup kadar iyi bir sahne olusturmak için.

Yani bana göre insanlarin fotograf geldi en zaman etkilenen nerede inanilmaz karanlik oda becerileri vardi sürece yaratici sanatçilar, çünkü, onlarin fotograf nadiren gerçeklikten çok uzak olacak ve onlarin canli hayal sikisip vardi.

Sonra birlikte dijital geldi. Her zaman oldugu gibi ilk hala yapabilirsiniz, ikinci kendi hayal gücü ile vahsi gidebilir ve üçüncü size yalakalik yapmak çekim tür üretecek.

Bana geri. Annem bir ressam, o sokak sahneleri ve evcil hayvanlarin boyali ve mümkün oldugunca gerçege yakin olarak onun yeteneklerini, boya, yapti. Disinda benim için David Bowie bir portre boyali ve o giymisti bilezik kaldirildi bir keresinde gelen. O sadece bir kadin tarafindan giyilen gerektigini düsündüm! O dijital keyif aldik!

Ben onun gibi boya istedim, ama becerileri yoktu, ben fotograf aldi ama aklimda görebiliyordu nesneler / sahneleri fotograf olamazdi. Ben yaratici karanlik isi denedi, ama yine de ne istedigini alamadim. Ve sonra ben Photoshop bulundu. Ne yazik ki, erken dönemlerinde, bir makine maliyeti binlerce çalistirmak için, ama bu gün uygun fiyatli ve bu hayalleri gerçege saglar.

Ilk defa, fotograf aklima, gerçek sanat, oldu! Biz sadece piksel ile boyama, isikla boyama için, yaglar ile resminden gittim. Ben pek çok saçmalik sanat olarak öne sürdügü, ama bu çok tuval dünyada olur oldugunu manzarali katiliyorum ragmen.