bir kamera seçimi

Tasinabilir video kameralar son birkaç yil içinde uzun bir yol kat ettik. Tüketici ürünlerinin mevcut ürün utanç önce üç yillik profesyonel fotograf makineleri verecegini özellikleri bir dizi vardir. Dijital teknoloji ve minyatür yararlari süper küçük ve kullanimi kolay paketleri bazi inanilmaz güçlü ürünler yol açmistir.

Bir video kamera seçerken Yapmaniz gereken ilk sey gelemez en iyi HD video kamera ele almaktir. Yakin zamana kadar degil mi ancak HD TV son zamanlarda standart oluyor ile, bu saglamak için HD video kamera (Su anda bir HD TV kendi bile) satin almak için tavsiye edilmektedir, HD yetenekleri olmadan kameralar bakmak ihtiyatli olabilir çok kisa bir süre yeni bir video kamera satin almak zorunda konumda.

Satin alabileceginiz en iyi HD video kamera yatirim yüksek kaliteli bir genis ekran HD TV tam çözünürlükte film oynatmak için izin verir. Bazi ucuz olmayan HD video kameralar sadece büyütülmüs ekrana sigacak sekilde eger TV ekraninda veya görüntü üzerinde çok küçük bir resim grenli ve çok kalitesiz bakacagiz ya gösterecektir.

En iyi HD video kameralar bulunan bazi özellikleri gerçekten nefes kesici. Aslinda birçok oldukça uygun fiyatli kameralar filmi TV programlari ve birçok TV sirketleri aslinda belirli kosullar altinda kamuya açik kameralarin tür kullanim için yeterince iyi. Bütçeniz aslinda olsun ne kadar iyi bir kamera belirleyecek ama biz evde büyük film yapmak gerekir temel bazi özellikleri bakacagiz.

Göz önünde bulundurmaniz gereken iki formatta flash bellek veya sabit disk sürücü. Mevcut en iyi HD video kamera bir sabit diske kaydeder, bu kayit aracinin hizi nedeniyle çok kaliteli çekim saglar. Yakin zamana kadar flash bellek için kayit video görüntüleri gibi çok iyi sonuçlar elde degil ki kameralar yüksek kartlari sigacak sekilde sikistirilmis olmalidir. Video sikistirma teknikleri Bununla birlikte son gelismeler hafiza kartlari üzerine kayit simdi çok daha iyi görüntü kalitesi üretir demektir. Bu iki ana faydasi vardir, daha az hareketli parça daha küçük ve daha ucuz kameralar anlamina gelir.

Bir zoom özelligi olan bir kamera seçmelisiniz. En iyi HD video kamera size 50 x kadar belki de yüksek gerçekten iyi bir optik zum bulacaksiniz. Kameralar ayni zamanda dijital zoom sunacak ama bu bir optik zoom ile karistirilmamalidir bu lens ile elde degil gibi, daha çok piksel havaya uçurarak ve çok daha düsük görüntü kalitesine neden olur. Çok kullanisli bir diger özelligi titrek ellerini etkilerini ortadan kaldirir görüntü sabitleme oldugunu. Bazi kameralar bile kamera konularda odaklanmak yardimci olur yüz tanima teknolojisi var.

Son olarak mevcut en iyi HD video kamera üç CCD olacak göreceksiniz. CCD neredeyse normal bir kamera filmin dijital esdeger gibi, onlar isik ve renk duyarlidir. Birlestirerek üç CCD üreticileri farkli isik kosullarinda daha iyi renk yakalar bir fotograf makinesi üretmek.