Bir dijital fotograf makinesi seçiminde 4 en önemli faktörler

Artik herkes dönem “Megapiksel” ile tanidik. Bu terim özellikle farkli dijital fotograf makineleri arasinda ayirt etmek için kullanilan ne simdi. Esasen, megapiksel sayisi kamera çözünürlügü bir ölçüsüdür. “Mega” anlamina gelen “milyonlarca” ve “piksel” bilgisayar endüstrisi gelen bir terim (ilk bilgisayar monitörü çözünürlügü tanimlamak için kullanilan oldugunu) ve kelime “resmi” ve “eleman” (Pix-el) türetilmistir . Yani 6 megapiksel kamera 6 milyon resim ögeleri içeren bir sensör ile birlikte gelir.

Eger piyasada bulmak herhangi bir dijital fotograf makinesi bugün yüksek pozlama kontrolü için ve odaklama için otomatik özellikleri ile otomatik vardir. Filmin günler geride kaldi ve simdi görüntüleri bir hafiza karti (Flash Bellek) saklanir.

Muhtemelen mevcut kamera ve birçok farkli türde çok sayida fark etmis. Nasil Dijital Kamera satin almak için hangi bir karar vermede 4 en önemli faktörlerdir Iste tüm farkli megapiksel, özellikleri, yakinlastirma, vb seçebilirsiniz.

1) megapiksel

Çok teklif megapiksel sayisi yakalanmak için çalisin. 10 kadar olan ortalama tüketici (ve hatta daha fazla) bile megapiksel, normal fotografçi ve en profesyonel fotografçilar için kullanilabilir kameralar olmasina ragmen çok da 7 megapiksel memnun olabilir.

Daha fazla megapiksel daha kaliteli fotograf anlamina gelmez. Diger faktörler lens ve kamera diger özellikleri gibi görüntü kalitesi daha ilgili olabilir. Önemli ölçüde sik sik kirpma ve / veya fotograflarinizi büyütmek, daha fazla megapiksel sadece gereklidir.

2) zoom özelligi

Ilk olarak, “optik zoom” ve “dijital zoom” arasindaki farki bildiginizden emin olun. Dijital zoom sadece aslinda Resmin ayrinti artirmadan çerçevenin merkezinde büyütün sirasinda optik zoom aslinda kameranin lens ile yapilir. En tüm kameralar en az 3X optik zoom sunar.

Bu fazla tercih ederseniz, ticaret kapali boyutu ve kameranin agirligi olabilir. Sik sik bu tür vahsi yasam veya spor etkinlikleri gibi uzak bir mesafede olan konulari ates eger tipik 3X daha yüksek bir zum araligi seçmek için nedenidir.

En kompakt ve alt kompakt dijital fotograf makineleri (7X gibi bazi yüksek) 3X daha yüksek bir zum araligi vardir. Süper zoom fotograf makineleri genellikle 10X üzerinde zum araligi vardir. SLR fotograf makineleri için zoom kamera monte edilmis objektif tamamen baglidir. En SLR 3X büyütme kadar izin veren bir lnes ile geldi.

3) tam kontrol veya otomatik?

Optik zoom 3X en az oldugu tam otomatik olan bir kompakt dijital fotograf makinesi çogu kisinin kamera ihtiyaçlarini karsilamak ve hatta hobisi daha ciddi fotograf ihtiyaçlarina olacaktir. Eger spor ve / veya genel olarak vahsi yasam ve doga gibi açik hava konularda daha fazla fotograf çekmek için egilimindedir, o zaman dijital SLR (DSLR) fotograf makinesi karsi daha yönlendirmek isteyebilirsiniz.

DLSRs lens seçimi ve fotografçi pozlama süresi hem de diyafram ayarlari degistirmesine olanak veren manuel özellikleri en esneklik sunuyor. Ayrica, DSLR fotograf makineleri daha sonra düsük isik kosullarinda standart kompakt dijital fotograf makinesi çekim saglamak için ISO ayarlari daha genis bir yelpazede (isik hassasiyeti düsünüyorum) sunuyoruz.

4) marka

Genellikle çogu marka benzer fiyat noktalarinda benzer özellikler sunuyor. Ama bazi seyler fotograf toplum içinde bilinen akilda tutulmasi gereken, Kodak Fujifilm mükemmel görüntü kalitesi vermek özel teknolojisi ile görüntü sensörleri sunarken fotografçi için basitlik ve kullanim kolayligi sunan ön kenarinda. Canon, Nikon ve Olympus kullanici her türlü tatmin edecek kameralarin inanilmaz bir yelpazesi sunuyoruz.

Bir Dijital Fotograf Makinesi karar vermek mevcut tüm seçenekleri ile zor olabilir, ama burada açiklanan 4 ana kriterler karar eger size akillica para geçirdim karar daha basit ve daha tatmin edici yapmak gerekir.