Ben eski bel düzey vizör eksik

Geçenlerde bir bel seviyesi vizörü kullanarak geri dönmek için gerçek bir arzu vardi. Ben birkaç yil önce arkasinda orta format, sol ve 120 rulo filmden dijitale geçis, ben geri bakmak isteyen asla düsündüm ama bir sey son zamanlarda beni ilgilendiren edilmistir.

Dijital SLR fotografçi ve konu arasinda büyük bir, hantal engeldir. Ben yüzüme önünde metal ve cam bu götürü olmasaydi daha iyi insan resimleri yapiyor olabilecegini düsünmeye basliyorum. Bel seviyesinde yapilan orta format kamera, bu soruna neden olmadi.

Ancak, bir ‘görüntü sorunu’ var mi. Bazi TV reklamlari ve diger basin bir sonucu olarak, dügün fotografçilari bir kararsiz, eski ahsap tripod ile, reçel-kavanoz-kalin gözlüklerle odaklanmak için mücadele, yari kör dodderers oldugu fikri ile ilgili oldu. Bu kadar daha sonra gerçegi ve kesinlikle gerçegi simdi degil. Bu bir uyari beyin ve iyi yapmak için fiziksel enerji belirli bir düzeyde gerektiren bir is. Ayrica 35mm kamera üreticileri, mevcut lens (baslamak) ile çalisan ayni süngü tutmak ve önceki 35mm modellerde kamera tasarimi esas devam etmek için daha kolay oldu.

Ben bel düzeyinde Objektif hakkinda bu sekilde hisseden tek kisi oldugumu sanmiyorum. Ben bel seviyesinden resim yapma tasindik hakkinda konusurken diger fotografçilar duydum. Onlar, ancak, zaman zaman oldugu gibi, olusturmak için bir vizör yarari olmadan bu yapiyor. Bel seviyesinde kamera ile, insanlarin etkilesim çok daha kolay. Bu portreler yaparken çok kullanisli ve belgesel dügün resimleri yaparken gerçek bir fark yaratiyor.

Ben mevcut DSLR ile çok mutluyum ama bir Ayarlanabilir ekran konumu ve canli görüs temelinde bir sonraki kamera satin alma karar düsünüyorum.