aydinlatma fotograf portre – temel ögrenme!

Ne zaman aydinlatma fotograf portre temelleri, bu dahil tüm çesitli isiklarin kullanimini bilmek gerekir. Bu isi yapmak ve her fotografçi tamamen onlari anlamak gerekir, çünkü bu isik desenleri temel olarak kabul edilmektedir …

Aydinlatma fotograf portre, ana isik fonksiyonu temel aydinlatma saglamaktir. Bu genellikle okuma ve pozlama ayarlari için kullanacagi biridir.

Bir ana veya anahtar kaynagi olmak, aslinda bir stüdyo flas olmak zorunda degildir. Bu dogal olarak, kamera flas isigi meydana olabilir, hatta bir reflektör konu üzerinde isik ziplatma.

Olusturulur – gölgeler-on yüzün karsi tarafinda böylece konuyu 3D yerine düz ve cansiz görünmesi için çalisirken, ana isik tarafina olmalidir.

Ana isik hacmine bagli olarak, gölge alanlarda çok koyu ve yogun olabilir. Genel olarak, bu bizim istedigimiz degil. Biz yüz özellikleri görünür olacak sekilde gölge hafifletmek isteyeceksiniz.

Ikinci veya dolgu isik girin. Yine, bu kamera flasi hatta gölge alanlara ana isik bir reflektör iterek isigi ekstra bir stüdyo isik, dogal isik, olabilir.

Ikinci isik yogunlugu – anahtar isik ile karsilastirildiginda – gölgeler derinligi ve yogunlugu belirleyecektir budur. Basparmak yararli bir kural dolgu isik ana isik 1/2 ile ilgili güç olmasi yoludur.

Üçüncü isik kaynagi arka plan isigi, ayrilik isik, veya saç hafiftir. Digerleri gibi çok aydinlatma her türlü olabilir. Bu isik zemin gelen konu ayirmak için kullanilir.

Bu modelden döndü ve dogrudan arka plan üzerine veya nesneye dogru yönelik olabilir – bir jant isik denen dönüstürerek. Ya da bile modelden daha yüksek yer ve bir saç isik haline olabilir.

Bu dünyada en çok fotograf stüdyolari aydinlatma portre fotografçiligi modellerinde kadar kullanilan belirlenen standart 3 isiktir.