Alarak dijital resim iyi almak için 5 fotograf arti kamera zemin kurallar

Bir kez ünlü “kirmizi göz” etkisi uzak kalmak nasil kesfettim, daha iyi fotograflar elde etmek için pek çok yollar hala vardir. Üzerinde … fotograf çekimi çok Kamera zemin, kompozisyon, pozlama seçenekleri ve hiç bitmeyen, heyecan verici bir yolculuktur.

Belki de yaptilar daha iyi biraz daha iyi ortaya çikti gerektigini fark fotograf çekimi oldum? Yetenekli fotografçilar dahil olmak üzere – Bu hepimiz için olusur.

Burada ne olursa olsun, kullandiginiz kameranin tür, film ya da dijital fotografçilik ustalik tamamlamak için acemi gelen ilerleme yardimci olacak 5 fotograf ve kamera zemin noktalaridir.

1. dikkatli bir sekilde olusturmak

Dijital fotografçilik sirlarini en temel arasinda da vizör çerçevesinde ne düsünülmektedir ödeyecek. Sizin TÜM çerçeve. (Gerçekten az insan nasil hayret vericidir!) Modelleri bas disari çikmis “Korna” olarak görünür ve görüntü yok edebilecek seyler için dikkat, tüm 4 kenarlari dikkat edin!

Konu ile çerçeve doldurun!

Kamera zemin dikkat edin! Tek bir konu arkasinda örnegin ama mavi gökyüzü bir sey, fotografin renk dengesini atar ve görsel çekiciligi azalir.

Konunun dogustan gelen formu izleyin. Daha yatay görünüyor mu? Konu bu sekilde ates … Sonra küçük bir deney yapmak … dikey bir atis ayni konu yatay bir fotograf daha fazla etkiye sahip olabilir görmek için Fotograf makinesini yanlamasina açin.

Dikey bir konu yakalama test edin – yatay! Kim bilir? Bu harika dönüsebilir!

Hatta çerçevenin merkezinde yerine, kenarina modeli kapali konumlandirma deneyebilirsiniz.

2. fantastik yakindan çekim yapmak

Süper büyüteç olarak düsünmek – Mercek veya kamera bir “makro ayari” içeriyorsa. Çiçek yapraklari gibi bir sey asiri bir yakindan formu ve orada oldugunu bilmiyordum dokular ortaya çikarabilir, ve çok daha önemlisi sizin fotograf heyecan katacak. Bu özelligi ile çalisma etrafinda aptal, sen görüntüleri gelistirmek için kullanmak için yollar onlarca bulacaksiniz.

3. tripod almak

Ellerinizi bile biraz titremeye ise puslu görüntüleri neden. Bu düzeltmeye yol uzun çekim hizi kaçinmaktir. Daha hizli hizlari konu “dondurma”.

, Disinda uzun çekim hizi uzak tutmak zaman, yaratici seçenekleri genis bir parçasi ortadan kaldirarak olacak! Ne yapmali? Bir tripod alin.

Düsük agirlik ve kolay tasinabilir bir alin. Eger etrafinda ayirmayan hasta alirsaniz, araçta (yaratici tekniklerin en ek olarak) birakarak baslayacagiz.

4. yaratici olsun

Göz hizasinda her seyi çekim Dur!

Asagi düsük, yüksek Kalk, etrafinda dönen ayni zamanda, bir geminin yan üzerinde, bir lastik üzerinde sallanan, bir tahterevalli üst üzerinde çekim yapmak!

Kutunun disinda düsünmek gerçekten beklenmedik sekillerde faydali olabilir. Eger gerçekten düsüncelerinizi görme bir miktar ekleyerek bir sonucu olarak bir ömür boyu resimleri bir kez yapacak.

5. Bir profesyonel kamera zemin yararlanin

Kesinlikle amatör ve profesyonel kalitede fotograflar içeren en önemli farkliliklarin bir kamera zemin oldugunu. Bir profesyonel kamera zemin istihdam aninda yepyeni bir seviyeye, sizin fotograf tasimak için en hizli ve kolay yolu olarak öne çikiyor.

Temel, bir saf siyah, düz beyaz ve diger çesitli “Eski Ustalar” tasarim kamera arka bir dizi isteyeceksiniz. Ticari olarak yapilan, profesyonel düzeyde fotograf makinesi zemin yüzlerce dolar mal olabilir … ama kendinizi çok degerli para kazanmak üretmek kolaydir.

Ve hayir, profesyonel kamera arka planinda yararlanmak için bir profesyonel tetikçi olmasi gerekmez. Profesyonel bir konum gibi Ama, görünür OLACAK!