aksiyon fotografçiligi

Bugün uygulanan varlik fotograf her türlü ve stilleri, spor fotografçiligi söz belki de en heyecan verici-degil en zor-tüm. Fotograf bu tür konular veya oyuncular iyi açilar için olagan püf noktasi degil, ayni zamanda çekim sirasinda fiziksel sinirlamalar tahammül gücü daha gerektirir fotograf çok hizli ve eylem, içerdiginden.

Spor fotografçiligi genellikle konularda kendi alaninda ise oyun sirasinda alinan ya da vardir çekim içerir. Gerçek olay sirasinda anlar “dondurmak” amaçlayan, spor fotografçilar kalici azim ile egitim dogru fotograf ekipmani ile donatilmistir, ve en iyi her an ve duygu yakalamak için ezici bir arzu ile yakit olmalidir.

spor fotograf farkli

Spor fotografçiligi hakkinda en iyi sey fotografçi saf ve ham duygu içeren tek bir ani dondurmak ve baski kamuoyu ile paylasabilirsiniz olmasidir. Senin fotograf ve oldukça adrenalin çekim ilgileniyorsaniz, önce spor çesitleri ile yakindan tanimak gerekir. Her spor degisir bu yana, her an yakalama ve dondurma kullanilan stilleri ve teknikleri de degisir.

Eger fotograf çekmek alaninda zaten varsa, size kapsayan spor hakkinda kisa bir arka plan olmasi bir zorunluluktur. Koçluk tarzi, spor kurallari ve oyuncularin temelleri bilgi onlarin en ilginç açilari belirlemek yardimci olacaktir. Bu “güvenlik” (ates kolaydir ve tüm boyunca iyi fotograflar elde yoksa yayinlanabilir bir çekim) tanimlamak için de bir zorunluluktur.

Burada ortak spor için uygun bazi temel spor fotografçiligi kurallar vardir:

1. Beyzbol. En tecrübeli spor fotografçilari beyzbol nedeniyle öngörülemezligine ates zor olan bir spor oldugunu kabul eder. Eger deneysel çekim almadan önce ilk olarak güvenlik olsun emin olun.

2. Basketbol. Topu ve net kollari oyuncu: beyzbol farkli olarak, bu sadece iki konularda odaklanmak zorunda çünkü ates en kolay spordur. Ama sadeligi bu nedenle seçim için çekim bol olsun emin olun, farkli açilardan için sinirlar.

3. Futbol. Bu ates baska kolay bir spor ama mükemmel bir çekim için bekleyen gerektirir çünkü en ekipman yogun spor olarak kabul edilir. Bu emniyet cihazlarinin almak kolay olsa da, bir ayaga olacaktir eylem çekimler kadar size hala.

4. Futbol ve Hokey. Çünkü bu spor ile ilgili hiz ve ani hareketlerin, otomatik odaklama kamera tavsiye edilir.

5. Voleybol. Bu nadiren kapali spor etkinliklerinden biri olmasina ragmen dramatik çekim tüm boyunca elde edilebilir çünkü, voleybol da favorilerimden biridir. Spor hareketleri oldukça zor oldugundan, kameranin otomatik odaklama açmak emin olun.

6. Golf. Bu oyunun kendisi dogasi nedeniyle oyun sirasinda fotograf çekmek zor. Ne yapabilirsiniz bir yerde kamp ve oyuncular bireysel oyuncu takip etmek arabasi ile geçmek veya kullanmak gibi çekim.

7. Atletizm. Erisim sinirli olabilir ama, bu hareketleri tahmin edilebilir ve ates kolay oldugu için ates eglenceli bir spor. Tek ihtiyaciniz olan iyi bir zamanlama.

8. Jimnastik ve Artistik Patinaj. Bu spor bir temel kural: NO FLASH. Onlar yerine bireylerin dahil günden bu oyuncular yöne çevirmek için, flas kullanimi sinirlidir. Karsilasacaginiz en önemli sorun aydinlatma ama mekan yakti sonra bu çözülebilir.

9. Motor Sporlari ve Yaris Olaylar. Bunlar yavas lensler paçayi çünkü fotograflamak için oldukça kolaydir. Eger eser uzakta oldugun Ama, çekim için uzun lensler gerekir.