35mm tarama hizmetleri anlamak

Dijital fotograf makinesi gelisiyle önce, en amatör ve yari-profesyonel fotografçilar 35mm film üzerine fotograf çekim. Bir kamera arkasinda çok zaman geçirdim herkes dikkatli arsiv kaplama muhafaza 35mm negatif dolu baglayici, vardi. Bu negatif, düzgün korunmus zaman, uzunca bir süre sürecek, ama onlarla ne kadar dikkatli olursa olsun, sonunda bozulmaya baslayacaktir. Toz, çizik ve solmaya baskilari için onlari pratik yararsiz olun. Bugün, bu sekilde negatif saklamak için bir alternatif var. 35mm tarama hizmetleri yararlanarak, size solmaya veya çizik almazsiniz sizin negatif bir yüksek kaliteli dijital görüntü olusturabilirsiniz.

neden tarama negatifler?

Eger resim bir kagit baski olsa bile, olumsuz, varsa tarama için en iyi seçenektir. Bu olumsuz bir baski daha fazla detay ve kontrast baski, çok daha küçük olmasina ragmen, bir “ilk nesil” görüntü ve olmasidir. Bu, yazdirma üzerinde olumsuz kullanirsaniz, en yüksek kalitede dijital görüntü almak anlamina gelir.

bir hizmet seçimi

Eger negatif taranmis olan ilgileniyorsaniz, ilk adim, dogru 35mm tarama hizmeti seçmektir. Ilk olarak, kararlar çesitli sunan bir sirket arayin. Olumsuz “inç basina nokta,” ya dpi olarak ölçülen bir çözünürlükte taranir. Ihtiyaciniz olan dpi görüntünün kullanim amacina bagli olarak degisir. 1.500 dpi taranan bir 35mm negatif arsivlemek için resimlerinizi istiyorsaniz, bir ekranda görüntülemek veya 5 x 7 resim kadar baski iyi bir seçimdir. Buna karsilik, 4000 dpi tarama Eger resmin belirli bir alanda üzerinde yakinlastirma ve yukari bir 13 x 19 baski yapma olanagi verir.

Birkaç dpi seçenekleri ile bir 35mm tarama hizmeti seçimi yaninda, kaliteli bir negatif özel tarayici kullanan birini seçin. Eger ev satin almak ve kullanabilirsiniz bir aygitta negatifleri taramak için kimse ödemek istemiyorum. Üst düzey profesyonel tarayicilar mükemmel baskilar kaliteli görüntüler sunar.

hizmetleri rötus

Bir tarama hizmeti seçerken aramak için baska bir seçenek fotograf gelistirme hizmetidir. , Çizikleri yok solma düzeltmek, ya da bitmis görüntü kirmizi göz azaltma yetenegine sahip bir sirket seçin. Bu, zamanla zarar görmüs olsa bile, arsiv eski negatifleri için saglayacaktir. Kötü vurdu görüntü hala kötü bile hizmetlerini dokunusla, çekilen görünecegini unutmayin.

Kodak bir görüntü kir ve çizikler görüntüleri izole etmek için görüntüleme profesyonel saglayan bir teknoloji bilinen reklam Digital ICE gelistirmistir. Alan daha sonra görüntünün olan çevresinde renk taranan bilgiler kullanilarak doldurulur. Kodak Dijital GEM, bitmis bir görüntüden film tahil ve zayif aydinlatma etkilerini kaldirmak için görüntüleme profesyonel saglayan bir program sunuyor. Digital ICE, Dijital GEM, ya da benzer bir sey gibi programlar bir 35mm tarama hizmeti seçerken aramak istediginiz bir özelligi vardir. Zaman ile soluk eski negatifleri ile çalisiyorsaniz, bu özellikle dogrudur.

Daha iyi bir yol olup olmadigini baska dolaba bir raf negatif eski kutusunu tasimak dahaki sefere, kendinize sorun. Eger 35mm tarama hizmetleri seçerek çok daha kompakt bir dijital formatta negatif saklayabilirsiniz çünkü cevabi, evet.