10 eller dijital fotografçilik teknikleri

Dijital fotografçilik resim, artik eski okul filmi alma ve uyusturucu saklamak için sürüs ve film gelistirmek için bekliyor devrim yaratti. Dijital fotograf makineleri fotografçi fotograf çekmek konsantre lüksüne izin ve sadece standartlara kadar olmayanlar da uzak silin.

Önce etkili dijital fotografçilik teknikleri bakarak, bu eski okul film kameralari ve yeni dijital teknoloji arasindaki farki anlamak önemlidir. Eski okul film SLR (tek refleks objektif) kameralar, dijital SLR veya DSLR (dijital tek refleks lens) kamera kullanimi lensler ve ayna ile ayni. Ama bunun yerine görüntü kaydeden bir film, bir DSLR fotograf makinesi isik sensörü cips ve dijital bellek kullanir. Diger bir deyisle, bir SLR makinesi geleneksel SLR arasinda bilgisayarli bir versiyonu.

Bu basit ve etkili dijital fotografçilik teknikleri kullanilarak dijital fotografçiligin yeni sanat kullanarak en iyi görüntü yakalamak bir DSLR fotograf makineleri ile fotograf çekmek bu yardimci olabilir.

dijital fotografçilik teknikleri

1. Muhtemelen dijital fotograf makineleri en büyük özelligi onlari almak gibi resimlerin gerçek zamanli önizleme saglar muhtesem LCD ekran. En iyi ve en pratik dijital fotografçilik tekniklerinden biri her her resim önizleme ve sadece silin tiklayin ve ates yeniden degilse bu, mükemmel oldugundan emin yaparak tam kapasite LCD kullanmak emin olmaktir.

2. Görüntü sabitleme ile bir dijital fotograf makinesi almak için deneyin. Eger bu özelligi yoksa o zaman burada herhangi bir bulaniklik olmadan daha net fotograflar elde etmek için bir dijital fotograf teknigidir. Sallayarak ve hareket önlemek için fotograf çekerken elinizi sabit tutmak. Ayrica, daha çok elektronik vizör daha fotograf, çekerken optik vizör göz tutmak için daha iyidir. Bu, ayni zamanda fotograf çekerken kamerayi sabit tutmak için yardimci olur tam olarak ne yakalama ve görmek için yardimci olur.

3. Flas çogu acemi fotografçilar için bir meydan okuma gibi görünüyor. En flas teknoloji sadece 10 ila 15 metre ortalama içinde bir konuyu bir aydinlatabiliriz. Yakin hareket, ya da konu alani için daha fazla isik eklemek için emin olun.

4. Dijital kameralar bulanik ve out-of-odak çekim önlemek için film kameralari, iyi bir dijital fotograf ucu daha odaklanmak için biraz daha uzun sürebilir çünkü tamamen sonra kamera odagi kilitlemek için zaman vardi kadar deklansör dügmesine yarim bastirmak için, ve gerçek çekim için dügmeye basin.

5. Optik yasasi yeni dijital fotograf teknolojisi ya da eski bir kamera ile olsun ayni kalir. Günes bir görüntü arkasinda Örnegin, resim siluet olacaktir. Isik görüntü önünde ise, resim sasi görünür.

6. Bir polarize kullanirken baska bir dijital fotograf teknigidir, isik kaynagi nesneye dik oldugundan emin olun. Eger filtre özelligi polarize degil yoksa o iyi bir dijital fotograf teknigi günes gözlügü kaliteli bir çift kullanmaktir. Mümkün oldugunca kamera lensi olarak yakin günes gözlügü yerlestirin, artik günes gözlügü resimde jantlar yok emin olmak için LCD vizör konumlarini kontrol edin.

7. Bunun yerine film, dijital fotograf çekim kaydetmek için hafiza kartlarini kullanir. Pismanlik çok önleyebilirsiniz Iyi bir dijital fotograf teknigi her zaman geri kadar bellege sahip olmaktir. Kamera içinde hazir daha fazla depolama yoktur, çünkü bu büyük atis kayip daha kötü bir sey yoktur.

8. Parlak manzara ve açik portre çekim için iyi bir dijital fotograf teknigi otomatik gelen bulutlu için beyaz dengesi ayari degistirmek için, bu parlak ve daha net çekim verecektir. Bu kamera bir isinma filtre vermek ve daha zengin ve daha parlak fotograflar elde kirmizilar ve sarilar artirir olacaktir.

9. Belirli bir varlik veya çekilen konunun özelligi vurgulamak için yakinlastirma. Bir odak çekim çok büyük almamak, yakalamak istediginiz ne degerlendirmek ve bu görüntü odaklanmanizi, bina ve peyzaj gibi arka kaçinarak, bu istediginiz nesnenin daha net ve daha iyi fotograf verecektir.

10. Uygulama muhtemelen en iyi ucu. En iyi dijital fotografçilik teknigi kameranizi kullanarak çalismalarinda kullanilmasidir. Bunu taniyin ve tüm kontrolleri ve ne yaptiklarini. Bol bol fotograf çektiriyorlar ve ne kamera ile en uygun ve en kisa sürede dijital fotografçilik teknikleri kendi listesi ile bir uzman olacak analiz.

Dijital fotograf makineleri gerçekten fotograf basitlestirilmis ve resim çok daha hareketli ve rahat alarak yaptik. Ve bu dijital fotografçilik bazi teknikler istihdam hayatin anilari en iyi fotograf teslim edecek.